AKTUÁLNE: Pozor, ak premeškáte tieto termíny, vaše balíky vám nemusia prísť do Vianoc, hlási Slovenská pošta!

Slovenská pošta dáva do pozornosti hraničné termíny, do kedy je schopná vybaviť zásielky, aby boli doručené ešte pred Vianocami.

slovenska posta aktualna tema_titulka
Zdroj: Szeder László via Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

December je mesiacom, v ktorom e-shopy zažívajú najväčší nápor v roku. No nielen tieto firmy sú pod stresom, aby stihli vybaviť všetky objednávky. Rovnako aj doručovateľské spoločnosti cítia veľký tlak, ktorý nie je porovnateľný so žiadnym iným mesiacom v roku.

Mnohí z nás sa spoliehajú na darčeky z internetových obchodov a veria, že im prídu na čas, aby sme potešili svojich blízkych. No kapacity dopravných spoločností sú obmedzené. Najnovšie Slovenská ako jedna z najväčších doručovateľských spoločností v našom regióne, informuje svojich zákazníkov o dátume, do kedy je schopnou garantovať doručenie balíkov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto je hraničný dátum, hlási Slovenská pošta!

„Denne príjme pred Vianocami okolo 100 000 balíkových zásielok. Pošta preto zákazníkom odporúča, aby si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu.“

Pošta vzhľadom na narastajúci počet zásielok a obmedzené kapacity informuje o hraničných termínoch, v ktorých je schopná vybaviť včasné doručenie zásielok. V prípade pohľadníc poslaných 1. triedou posledný odporúčaný termín odoslania, aby pohľadnica prišla včas, je 20.12.2022. Tento termín je zhodný aj pre balíkové zásielky. Inými slovami zásielky podané po tomto termíne, nemusia stihnúť dôjsť pred Vianocami!

„Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 19.12.2022, pre listy 1. triedy odporúčame najneskorší termín utorok 20.12.2022.

V prípade poslania balíkovej zásielky v rámci Slovenska odporúčame posledný termín utorok 20.12.2022, aby bol balík doručený do Vianoc. Zákazník môže podať balík ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom. Zákazníkom zároveň odporúčame, aby uviedli mobilné číslo adresáta zásielky, aby mohol byť vopred informovaný o doručení zásielky. Zásielku môže sledovať aj v mobilnej aplikácii.“

V prípade, ak posielate zásielky do, resp. zo zahraničia, tak posledný termín pre listové zásielky, aby prišli včas je 16. december a pre balíky 15. december.

„V prípade, ak chcú zákazníci posielať zásielky zo zahraničia, odporúčame im aj vzhľadom na povinnosť colnej kontroly, doručiť zásielky (najmä balíky) na Slovensko minimálne 7 – 8 pracovných dní pred Štedrým dňom. Pokiaľ ide o listové zásielky, odporúčame doručiť ich minimálne 5 – 6 pracovných dní pred Štedrým dňom, podľa toho, či ide o dokumentáciu alebo tovar.“, vysvetľuje pošta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre