OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Mnohým Slovákom nejde internet. Výpadky sa zdajú byť väčšie

Viacerým používateľom operátorov hapruje internet. Podľa služby Downdetector najviac problémov hlásia klienti O2, no výpadky postihujú aj ďalších.

Postrehli ste problémy s internetom? Vedzte, že nie ste v tom sami. Portál regióny.sk upozorňuje na to, že viacero mobilných operátorov má problém udržať ľudí online. Odvoláva sa pritom na službu Downdetector ako aj na informácie od operátorov.

O2 má problémy s internetom

Ak máte operátora O2, prípadne Radosť, tak môžete mať v týchto chvíľach problémy s mobilným internetom. Službu Downdetector zaplavili hlásenia používateľov, že sa stretávajú s výpadkami internetu. Rovnaký problém evidujeme aj my. No zaujímavé je, že zatiaľ čo na jednej SIM karte problémy nemáme, tak na druhej áno. Internet nám ide ako v lete na saniach a často aj vypadáva, pričom problémy pretrvávajú. Rozdiel, ktorý máme nastavený na smartfónoch ale je, že na jednom zariadení sme pripojení k 5G zatiaľ čo na druhom k 4G sieti. V prípade 5G siete problémy neevidujeme. No nevieme s istotou povedať, či to má nejaký súvis.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako aj UPC hlási problémy

Problémy s internetom hlásia aj používatelia UPC. V tomto prípade ide ale o pevný internet a televíziu. Podľa vyjadrenia spoločnosti, ide ale o výpadok, ktorý je menšieho charakteru. Pre portál regióny.sk uviedol hovorca spoločnosti nasledovné stanovisko.

“Mali sme menšiu odstávku na dvoch v uliciach v Petržalke (celkovo 98 domácností, odstávka trvala 1,5 hodiny), skrátka odstáva v 3-4 vchodoch v bytovke. Ale to sú štandardné odstávky pri údržbe a modernizácie siete. Žiadne iné výpadky neevidujeme,”

Podľa služby Downdetector problémy ale hlásia aj používatelia ďalších operátorov, ako je napríklad Antik, SWAN/4ka či Telekom. Treba ale podotknúť, že v tomto prípade je hlásení menej.

„Podľa Downdetectoru môže mať problémy so signálom a mobilným internetom aj operátor Telekom.“, uvádza portál regióny.sk.

Evidujete nejaké problémy s volaním či internetom aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch alebo na sociálnych sieťach. Hneď, ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti, tak vás budeme informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close