Spravodajstvo

Ako vystaviť faktúru? Vyskúšali sme fakturačný systém Fakturujonline.sk. Jeho použitie je až šialene jednoduché!

Pozrite sa, ako môžete v systéme Fakturujonline.sk vystaviť vašu prvú faktúru a odoslať ju klientovi.

Či už podnikáte alebo ste živnostník, tak z času na čas potrebujete vystaviť faktúru a poslať ju klientovi. Ak ste faktúry doteraz vystavovali cez Excel či Microsoft Word, tak na tento spôsob vystavovanie faktúr rýchlo zabudnite. Vyskúšali sme nový fakturačný systéme Fakturujonline.sk, cez ktorý vystavíte svoju prvú faktúru a to už do dvoch minút, ako sa registrujete.

Proces registrácie vám zaberie pár sekúnd

Samotná registrácia do aplikácie trvá len niekoľko sekúnd. Vyplníte vaše meno, priezvisko a heslo a stlačíte tlačidlo Registrovať sa. Čo na registrácii oceňujem je, že nikde po mne nežiadala vyplnenie údajov z bankovej karty a to ani neskôr, keď som začal cez ňu vystavovať faktúry.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Fakturujonline recenzia aplikacie registracia
Zdroj: Fakturujonline.sk

Ako tak spravíte, tak sa budete môcť hneď aj prihlásiť do aplikácie. V ďalšom kroku, aby ste mohli vystaviť vašu prvú faktúru, tak je potrebné vyplniť si váš profil. Urobiť tak môžete cez kartu Firemný profil. Ako ju otvoríte, tak kliknite na možnosť Vytvoriť. Následne zadajte vaše IČO a načítajte údaje. Potom váš profil uložte.

fakturujonline vytvorenie profilu
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen z aplikácie

Nezabudnite si v rámci týchto nastavení uložiť aj váš bankový účet, aby ste tieto údaje nemuseli neskôr manuálne vypĺňať. Mimochodom, v rámci týchto nastavení si môžete do profilu nahrať aj logo vašej firmy, ktoré sa bude zobrazovať následne na faktúre.

Ako vystaviť faktúru?

Možno sa teraz pýtate, a čo ďalej, ako vystaviť faktúru? Nebojte sa, práve ste na pol ceste k vystaveniu vaše prvej faktúry. Samotné vystavenie faktúry je jednoduché. Kliknite na váš firemný profil a následne na možnosť Vytvoriť doklad.

ako vystavit fakturu v systeme fakturujonline recenzia aplikacie_1
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen z aplikácie

V ďalšom kroku vyplňte údaje, ako je dátum vydania faktúry, splatnosť, číslo dokladu a ďalšie. V spodnej časti obrazovky vložte predmet faktúry a sumu, ktorú má klient zaplatiť (pozn.: okrem faktúry môžete vystaviť aj ďalšie doklady ako napríklad dobropis či zálohovú faktúru).

ako vystavit fakturu v systeme fakturujonline recenzia aplikacie_2
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen z aplikácie

Na karte Odberateľ v ďalšom kroku vyplňte údaje o firme, ktorej vystavujete faktúru. Môžete tak spraviť manuálne, ale prečo by ste to tak robili, keď údaje vášho obchodného partnera môžete načítať jedným kliknutím, pravda? Vložte len IČO vášho obchodného partnera a následne stlačte tlačidlo Načítať údaje. Faktúru potom uložte.

ako vystavit fakturu v systeme fakturujonline recenzia aplikacie_3_2
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen z aplikácie

Aplikácia vás potom presmeruje na kartu s vystavenými faktúrami. Ak ste pri vypĺňaní údajov vložili aj e-mail vášho obchodného partnera, tak mu faktúru môžete hneď odoslať cez ikonu e-mailu. Prípadne si môžete faktúru stiahnuť do zariadenia a odoslať ju manuálne.

S faktúrou môžete neskôr pracovať

Okrem toho môžete faktúru neskôr editovať, ak ste v nej spravili napríklad chybu. Ako vám ju klient uhradí, tak cez ikonu € si môžete poznačiť, že bola uhradená. Budete mať tak prehľad o tom, ktoré faktúry boli zaplatené a ktoré ešte nie.

ako vystavit fakturu v systeme fakturujonline recenzia aplikacie_4.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen z aplikácie

Aplikácia tiež ponúka ďalšie užitočné funkcie. Napríklad si ich môžete zálohovať. Okrem iného v rámci jedného profilu môžete mať vytvorené aj ďalšie fakturačné profily. Vďaka tomu, ak napríklad máte dve firmy, prípadne popri firme máte ešte otvorenú živnosť, tak nemusíte za službu platiť 2x.

Mimochodom, služba je dostupná už od 3,99€ / mesiac. Ide tak o jeden z najdostupnejších fakturačných systémov na našom trhu, prostredníctvom ktorého môžete nielen generovať faktúry, ale mať všetky vystavené faktúry online a môžete k ním pristupovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Fakturačný systém Fakturujonline.sk si môžete vyskúšať na 14 dní zadarmo a bez toho, aby ste vypĺňali údaje z vašej bankovej karty alebo sa zaviazali, že budete za službu neskôr platiť.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás oslovil, a že jej dáte šancu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close