Ako premeniť starý smartfón na stolové hodiny či budík? Túto aplikáciu si zamilujete!

Pozrite sa, ako môžete premeniť váš starý Android smartfón v stolné hodiny alebo stolný budík. Aplikácie ďalej ponúka aj ďalšie funkcie.

stolne hodiny android (2)
Zdroj: Vosveteit.sk

Mnohí z nás smartfóny menia pomerne často. Nie je preto ničím zvláštnym, ak telefón meníme napríklad každý rok. Dôvody, prečo tak robíme, sú rôzne. Niekomu sa telefón jednoducho zunuje, a druhý zas chce mať dostupné najnovšie funkcie, ktoré prichádzajú s novými modelmi telefónov. Nech je ako chce, staré zariadenie častokrát vedia ešte dobre poslúžiť.

V minulosti sme si ukázali, ako môžete premeniť váš starý smartfón napríklad v bezpečnostnú kameru, alebo ako môžete z telefónu spraviť čiernu skrinku do vášho auto. Možností, ako môžete využiť váš starý smartfón, je neúrekom. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti aplikáciu Flip Clock: Desk Clock, Alarm Clock, Study Timer, ktorú stiahnete v obchode Play. Pomocou tejto aplikácie môžete váš starý smartfón premeniť v stolové hodiny, či budík. Najlepšie na tom je, že aplikácia je dostupnou zadarmo a hoci sú v nej prítomné reklamy, tak nie sú invazívne a hlavne, nie sú zobrazené na obrazovke samotných hodín.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Premeňte váš starý smartfón v stolové hodiny alebo budík

Aplikáciu Flip Clock: Desk Clock, Alarm Clock, Study Timer môžete stiahnuť z obchodu Play nižšie. Mimochodom, ponúka aj tmavý režim, ktorý oceníte najmä v prípade, ak máte v starom zariadení obrazovku typu AMOLED.

Flip Clock: Timer for Study
Flip Clock: Timer for Study

Prejdime ale k funkciám aplikácie. Ide o pomerne jednoduchý nástroj, ktorý dokáže zobrazovať čas ako na výšku, tak aj na šírku.

zobrazenie hodin_android_stolne hodiny a stolny budik_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako otvoríte aplikáciu a kliknete na obrazovku, tak v pravom rohu je ikona nastavení. Kliknite na ňu. V rámci nastavení nájdete viacero sekcií. Tou najvýznamnejšou sekcia je „GENERAL“. Ide o všeobecné nastavenia. V rámci ponuky môžete nastaviť napríklad tému, typ písma, funkciu ochrany pred vypálením pixelov, či možnosť prispôsobenia rádiusu okolo hodín. Jednu z funkcií, ktorú by ste ale mať zapnutú, je zobrazenie aktuálného stavu batérie.

V rámci nastavení nájdete aj sekciu POMODORO. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o druh metódy organizácie času, ktorú vyvinul Francesco Cirillo na konci osemdesiatych rokov. Táto technika využíva časovače na rozdelenie úlohy.

android_stolne hodiny a stolny budik_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Na hlavnej obrazovke s hodinami, okrem iného nájdete aj ikonu budíka, prostredníctvom ktorej môžete nastaviť čas budenia. Rovnako na obrazovke hodín nájdete po rohoch aj ďalšie skratky, napríklad na vyššie spomínaný časovač POMODORO alebo aj stopky.

android_stolne hodiny a stolny budik_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás zaujal. Budeme radi, ak článok podporíte či zdieľaním na sociálnych sieťach, alebo odberom správ.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre