Ako môžete vymazať históriu prehliadania v Chrome pre Android a ako môžete zautomatizovať tento proces?

Pomocou týchto krokov môžete vymazať históriu prehliadania internetu na Androide v prehliadači Chrome vrátane automatizácie tohto procesu

Vymazanie historie Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Nie je žiadnym tajomstvom, že internetové prehliadače ukladajú mnoho dát a informácií ohľadne našej aktivity na internete. Jednou z nich je aj história prehliadania stránok, ktorá vie o nás dosť napovedať. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti nastavenia, prostredníctvom ktorých je možné vymazať históriu prehliadania v prehliadači Chrome na Androide vrátane toho, ako je možné tento proces zautomatizovať.

Takto vymažete históriu v prehliadači Chrome na Androide

Vymazanie histórie prehliadania v prehliadači Chrome je vcelku jednoduché. Otvorte si teraz prehliadač a zvoľte možnosti Nastavenia (3 bodky v pravom rohu rozhrania prehliadača) a následne zvoľte možnosť História.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako vymazat historiu prehliadania v Chrome na Androide_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom zvoľte možnosť Vymazať dáta prehliadania. Následne môžete zvoliť, čo chcete vymazať v spojitosti s ukladaním dát v prehliadači Chrome – história prehliadania, súbory cookie a dáta z webov, obrázky a ďalšie dáta vo vyrovnávacej pamäti. Rovnako môžete zvoliť aj možnosť, za aké obdobie chcete odstrániť tieto dáta.

Zautomatizujte proces odstraňovania dát z prehliadania

Tento proces je možné aj zautomatizovať, aby ste to nemuseli robiť manuálne. Opäť sa vráťte do sekcie histórie prehliadanie, avšak tentokrát zvoľte možnosť „myactivity.google.com“. Následne budete presmerovaný na stránku, ako môžete vidieť nižšie na druhom obrázku (pozn. redakcie: musíte byť pripojený k internetu).

Potom kliknite na možnosť „Aktivita na internete a v aplikáciách“. V rámci tejto sekcie posuňte stránku nižšie a zvoľte možnosť Automatické odstraňovanie. Po otvorení tejto možnosti budete môcť nastaviť odstraňovanie dát o vašej aktivite, napríklad po 3-mesiacoch, 18-mesiacoch, prípadne po 36-mesiacoch.

Páčil sa vám návod alebo vám pomohol? Zdieľajte ho s vašimi známymi prostredníctvom sociálnej siete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre