ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete obnoviť odinštalované aplikácie a hry z Androidu?

Odinštalovali ste aplikáciu omylom, alebo chcete v novom smartfóne všetky staré aplikácie? Dá sa to jednoducho a rýchlo.

V smartfóne máme bežne nainštalované desiatky rôznych aplikácií, no zvyčajne aktívne využívame len niekoľko z nich. V prípade nedostatku úložného priestoru často odporúčame nepotrebné aplikácie odinštalovať, no čo ak omylom odinštalujete nejakú, ktorú potrebujete?

Bežnou metódou je vyhľadať si aplikáciu v Obchode Play a následne si ju opäť nainštalovať tak, ako ste to robili prvýkrát. To je akceptovateľná metóda, no dá sa to aj rýchlejšie, hlavne ak si chcete opätovne nainštalovať viacero aplikácií. Vo vašom účte Google nájdete zoznam všetkých aplikácií, ktoré ste si kedy stiahli. Sú tam nielen aktuálne nainštalované aplikácie, ale aj také ktoré ste zo zoznamu vyhodili.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nainštalovať si aplikácie takýmto spôsobom má ešte jednu výhodu. Ak ste si niekedy kupovali platenú aplikáciu, nájdete ju to a nemusíte za ňu druhýkrát platiť ak ju chcete mať v tablete a smartfóne zároveň. Ako teda na to? Postup je veľmi jednoduchý.

Obnova aplikácií

Otvorte si Obchod Play a kliknite na váš profilový obrázok. Otvorí sa vám menu v ktorom kliknite na možnosť Správa aplikácií a zariadení hneď na vrchu.

Takto jednoducho si viete cez Obchod Play obnoviť odinštalované aplikácie
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám okno, kde na vrchu prepnite lištu na možnosť Správa. To vás dostane k zoznamu aplikácií, v ktorom si prepneme možnosť nainštalované na nenainštalované. Opäť sa vám otvorí zoznam aplikácií, ktoré ste mali niekedy v zariadeniach nainštalované.

Postup potom je veľmi jednoduchý. Pooznačujte si všetky aplikácie, ktoré chcete opäť stiahnuť a nainštalovať do smartfónu. Následne stačí kliknúť na tlačidlo inštalovať a hotovo. Výhodou je, že v zozname nenainštalovaných aplikácií nájdete všetky aplikácie, ktoré ste si do zariadení sťahovali prostredníctvom vášho účtu Google. Môžete tam nájsť napríklad aj také aplikácie, ktoré ste mali ešte na staršom smartfóne niekoľko rokov dozadu, no zabudli ste na ne. Zároveň tam však nájdete aj aplikácie, ktoré sa inštalovali na iné Android zariadenia, napríklad na tablet.

Ako sme už spomenuli, výhodou tejto funkcie je rýchla obnova omylom odinštalovaných aplikácií. Zároveň tam nájdete aj také, ktoré si matne pamätáte, no neviete presne ako sa volali. Hoci v tomto prípade budete musieť v zozname trošku pohľadať, určite tam tú aplikáciu nájdete. Výhodou je aj to, že si môžete označiť viacero aplikácií naraz a nemusíte si ich po jednom vyhľadávať v Obchode Play a po jednom ich aj sťahovať.

Ak ste teda kúpili nový smartfón, stačí si otvoriť zoznam nenainštalovaných aplikácií, označiť tie ktoré ste mali v starom zariadení a potom už len počkať kým sa všetky stiahnu a nainštalujú. Ušetríte si tým nielen kopu času ale aj roboty. Aplikácie si nemusíte sťahovať po jednom a kým sa proces dokončí, môžete si napríklad odbehnúť a spraviť kávu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close