Návody

Ako zdieľať Gmail účet tretej osobe bez toho, aby ste jej dali heslo?

Dôvodov, prečo potrebujete zdieľať Gmail účet. Niekedy sa jednoducho nemôžeme venovať odpovedaniu na e-maily. Môže to však za nás urobiť niekto ďalší.

Mnohí z nás si nemôžu dovoliť odísť na dovolenku a nechať prácu stáť týždeň alebo dva. Určite to do veľkej miery závisí aj od vášho povolania, no častokrát sa vybavovaniu pracovných e-mailov musíme venovať aj počas obdobia oddychu. Jedno z riešení je prenechanie tejto zodpovednosti na kolegu alebo známeho, no ako to urobiť?

Možno vás napadlo nechať mu prístupové údaje k vášmu účtu, no z hľadiska bezpečnosti ide o veľmi zlé riešenie, hlavne ak toho človeka nepoznáte. Téme ochrany súkromia na internete sa často venujeme aj na tomto portáli a vždy radíme používanie unikátnych hesiel pre každú službu, do ktorej sa registrujeme. Aj napriek tomu mnohí z nás používajú jedno heslo na všetko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V najhoršom prípade by sa zvedavý kolega mohol skúsiť pomocou poskytnutého hesla prihlásiť aj do vášho Facebooku či iných sociálnych sietí alebo služieb. Ak platí že aj vy používate jedno heslo na všetko, potom budete čeliť vážnemu narušeniu súkromia. Kolega by si mohol čítať vaše súkromné správy, pozerať Netflix a podobne, zatiaľ čo vy o ničom neviete a užívate si zaslúženú dovolenku. Ak dôjde k narušeniu vášho súkromia, potom vám nezostane nič iné ako prácne meniť všetky heslá na registrovaných platformách. Našťastie, existuje riešenie, ako sa tomuto problému vyhnúť.

Gmail je najpoužívanejšou e-mailovou schránkou a je viac ako pravdepodobné, že na vybavovanie pracovných záležitostí používate túto adresu. Ak máte Gmail účet, môžete inému Gmail účtu udeliť prístup k vášmu účtu. Dotyčný bude vedieť otvárať vaše správy a aj na ne odpisovať bez toho, aby ste mu museli poskytnúť prihlasovacie údaje. Ako ale na to?

Zdieľajte prístup k vášmu účtu na platforme Gmail

Postup je mimoriadne jednoduchý a so všetkými procesmi vám zaberie len pár minút, pričom väčšinu času zaberie potvrdzovanie v rámci Gmailu. Ak chcete udeliť niekomu prístup k vášmu účtu, otvorte si nastavenia a kliknite na možnosť zobraziť všetky nastavenia. Následne sa presuňte na možnosť účty a import vo vrchnej časti obrazovky, ako môžete vidieť na snímke nižšie.

Ako nastaviť inému účtu Gmail prístup k vašim mailom?
Zdroj: Vosveteit.sk

Na tejto karte uvidíte možnosť udeliť prístup k vášmu účtu a v nej možnosť Pridať ďalší účet. Kliknite na ňu a otvorí sa vám okno, ktoré vás týmto nastavením prevedie.

Ako nastaviť inému účtu Gmail prístup k vašim mailom?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako prvé musíte zadať e-mailovú adresu účtu, ktorá získa k tomu vášmu prístup. Tu upozorňujeme, že musí ísť o Gmail adresu, Google iné mailové schránky nepodporuje. Po zadaní adresy kliknite na ďalší krok, v ktorom pošlete adrese potvrdzovací mail.

Ako nastaviť inému účtu Gmail prístup k vašim mailom?
Zdroj: Vosveteit.sk

Váš známy v tomto kroku musí potvrdiť zdieľanie vášho účtu. Keď to urobí, tak v podstate máte hotovo, no druhá osoba nezíska prístup k vášmu účtu okamžite. Môže to trvať až 30 minút, kým Google túto požiadavku vybaví a začne fungovať.

Odstrániť prístup k vášmu účtu môžete rovnako jednoducho, ako ho povoliť. Na karte kde ste pridávali účet uvidíte okrem pridanej mailovej adresy aj možnosť odstrániť účet. Kliknite na ňu a druhá strana už nebude mať možnosť vstúpiť do vašej schránky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close