Spravodajstvo

Odoslanie SMSky vás nemusí stať ani jednej cent. Ako môžete odosielať SMS správy zadarmo?

Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je aplikácia Správy od spoločnosti Google a internetové pripojenie.

Väčšina z nás za účelom četovania využíva aplikácie, ako sú WhatsApp, Messenger, Telegram a ďalšie. Niekedy však môžu tieto aplikácie zlyhať. Následne najčastejšie siahneme po aplikácii Správy od spoločnosti Google, ktorú máme predinštalovanú v telefóne od výroby.

Vedeli ste však, že cez aplikáciu Správy môžete odosielať SMS aj zadarmo? Je to vcelku jednoduché a my vám ukážeme, ako na to. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je aplikácia Správy a internetové pripojenie. Ak by ste náhodou aplikáciu nemali v smartfóne nainštalovanú, tak ju môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Správy
Správy
Developer: Google LLC
Price: Free

Ako môžete odosielať SMS správy zadarmo?

Ešte v novembri 2020 Google predstavil nový štandard SMS správ. Reč je konkrétne RCS štandarde. Ide o skratku, ktorá v preklade znamená Rich Communication Services (Bohatšie komunikačné služby). Vo svojej podstate ide o funkciu četovania, ako ponúkajú aplikácie WhatsApp, Messenger a ďalšie.

Tento štandard správ je však predvolene vypnutý. Aktivovať RCS správy môžete potom, ako si otvoríte aplikáciu a kliknete na ikonu svojho profilu v pravom rohu aplikácie a následne otvoríte Nastavenia aplikácie. Potom otvorte položku Četové funkcie a funkciu aktivujte. V prípade, ak funkciu zapnete správne, tak by ste mali vidieť status „Pripojené“, ako môžete vidieť na tretej snímke obrazovky nižšie.

Následne, ako si aktivujete túto funkciu a druhá strana bude mať rovnako aktivovanú túto funkciu, tak SMS správy sa vám prepnú do režimu četu. Potom si budete môcť navzájom posielať SMS správy bezplatne. Rovnako budete môcť posielať fotografie, videá, označovať správy emotikonmi a podobne. Inými slovami, konverzáciu prepnete do režimu četu.

Ako môžete zistiť, či odoslanie správy bude zadarmo?

Ako sme však vyššie naznačili, tak na to, aby ste mohlo odosielať SMS správy bezplatne, tak potrebujete mať k dispozícii nielen internetové pripojenie, ale aj druhá strana musí mať zapnutý RCS štandard správ. Či druhá strana má aktívny štandard RCS správ zistíte prostredníctvom ikony pri tlačidle odoslania. Ak tam bude ikona spolu s textom SMS, tak to znamená, že správa bude odoslaná prostredníctvom klasických textových správ. Inými slovami, bude spoplatnená. Ak uvidíte ikonu zámku, ktorá okrem iného značí, že komunikácia je šifrovaná, tak budete odosielať správy prostredníctvom internetu.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že ju využijete.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close