APLIKÁCIE A HRY

Tieto typy aplikácií by mal každý používateľ Androidu odstrániť z telefónu a to čo najskôr!

Ak máte vo svojom smartfóne tieto typy aplikácií, mali by ste ich odinštalovať. V mnohých prípadoch prinesú viac škody ako úžitku.

Množstvo aplikácií, ktoré máme vo svojom smartfóne, častokrát ani len nezaregistrujeme. Či už ide o aplikácie, ktoré sa do nášho zariadenia dostali ešte pred jeho kúpou, alebo sme si ich nainštalovali a nikdy nepoužili, v konečnom dôsledku je výsledok rovnaký. V telefónoch si udržujeme veľké množstvo aplikácií, ktoré nám nielen že zaberajú miesto na internom úložisku, ale aj prinášajú zvýšené riziko hrozby pre naše súkromie a zariadenie. Ak teda v smartfóne máte tieto typy aplikácií, na ktoré upozorňuje portál the-sun.com, tak by ste sa nad nimi mali na chvíľu pozastaviť. V ideálnom prípade by ste ich mali odinštalovať, pretože prinášajú viac škody ako úžitku.

V prvom rade sa zbavte nepotrebného bloatware

Pod termínom bloatware sa skrýva množstvo aplikácií, ktoré nájdeme vo svojom telefóne vo chvíli, kedy ho prvý raz zapneme. Ide o predinštalované aplikácie, ktoré nám len zaberajú priestor na úložisku a niektoré modely od rôznych výrobcov ich môžu ponúkať viac a iné zasa menej. Takéto appky vo viacerých prípadoch ani len nevyužijeme a aj napriek tomu ich z telefónu neodinštalujeme. Mali by sme to však spraviť čo najskôr, aby sme si uvoľnili priestor v telefóne. No pravdou je, že niektoré aplikácie nie je tak jednoduché odstrániť, a preto nám dovoľte, dať vám do pozornosti tento návod, kde sme sa venovali tomu, ako je to možné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
obchod s aplikaciami google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácie s rôznymi funkciami, ktoré ponúka aj smartfón

V minulosti sme si zvykli inštalovať z Obchodu Play aplikácie, ktoré ponúkali rôzne dnes už bežné funkcie. Rozprávame sa napríklad o aplikácii pre baterku či kompas alebo skener, čo je dnes už bežnou súčasťou systému smartfónu. Ak takéto appky máte vo svojom smartfóne aj vy, odporúčame vám zbaviť sa ich. Využívať môžete tie predinštalované, čím ušetríte priestor v zariadení.

Pochybné aplikácie

V Obchode Play vieme naraziť aj na aplikácie, ktoré nie sú úplne overené a potenciálne v sebe môžu skrývať aj malvér. Takéto appky by sme mali vo svojom zariadení skutočne zvážiť. Nie každá nám totiž stojí za to riziko, že nám telefón zaplaví nejaký škodlivý softvér a naruší nielen naše súkromie, ale aj našu bezpečnosť. Každú aplikáciu si teda riadne overte a skontrolujte či so sebou nemôže prinášať riziko prítomnosti malvéru.

Obchod Play Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Zbavte sa aj aplikácií pre vyšší výkon telefónu

Aj vy ste možno narazili na aplikácie, ktoré sľúbili vyšší výkon smartfónu, jeho prečistenie, zrýchlenie alebo čistenie pamäte RAM. Ani tieto aplikácie by ste vo svojom telefóne ale nemali mať, nakoľko neponúkajú také funkcie, aké v skutočnosti sľubujú. Tieto appky dokážu vášmu telefónu viac uškodiť ako pomôcť, a preto by ste sa ich mali zo zariadenia rýchlo zbaviť.

Aplikácie s rovnakými funkciami

Tento typ aplikácií môže byť užitočný, no len do určitej miery. Aj vy totiž v smartfóne môžete mať dve rôzne aplikácie s rovnakými funkciami, pričom používate len jednu. Ide napríklad o prehliadače, kedy v zariadení máte napríklad Chrome a Safari pre iPhone. Aj v Android smartfónoch ale môže nastať rovnaká situácia a šetrite priestor vo vašom úložisku tým, že duplicitnú aplikáciu zo svojho telefónu odstránite.

Aplikácie 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Staré hry a appky, ktoré už nevyužívate

Čistenie smartfónu síce môže byť otravné, no zároveň si tak dokážete ušetriť množstvo priestoru a mierne odľahčiť interné úložisko vášho zariadenia. Niekedy si však aplikácie vo svojich telefónoch nechávame len pre prípad, že by sme ich v budúcnosti ešte využili. To však v žiadnom prípade robiť nemusíme a už nevyužívané appky či hry by sme mali odinštalovať. Rovnako treba povedať, že mnohé aplikácie a hry potom, ako ich autori vydajú, tak sa o ne nestarajú. Tieto aplikácie predstavujú bezpečnostné riziko a to z dôvodu, že sú potenciálnymi dverami pre hackerov do zariadenia.

Koľko aplikácií máte vo svojom smartfóne vy? A nájdu sa medzi nimi aj tieto typy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close