NávodyXiaomi

Ako efektívne využiť priestor na domovskej obrazovke vášho Xiaomi? Tieto nastavenia neprehliadajte!

Upravte svoju domovskú obrazovku v Xiaomi, Redmi alebo Poco smartfóne spolu s týmito nastaveniami. Nemali by ste na ne zabúdať.

O tom, že Xiaomi smartfóny ponúkajú veľké množstvo úprav a možností pre personalizáciu používateľského rozhrania, zrejme nemusíme viesť dlhé debaty. Nadstavba MIUI je naozaj flexibilnou úpravou systému Android, ktorá nám naozaj umožňuje robiť so smartfónom kvázi čokoľvek. Súčasť smartfónu, s ktorou sa stretávame najčastejšie, je bezpochyby domovská obrazovka. Ide o prvý kontakt s naším smartfónom, keď chceme niečo vykonať, a preto by sme sa mali snažiť, aby naša domovská obrazovka pôsobila čo najpríjemnejšie. Z tohto dôvodu by sme určite nemali prehliadať ani nastavenia, ktoré nám môžu upraviť domovskú obrazovku smartfónu s nadstavbou MIUI podľa vlastných preferencií. Pozrite sa, na ktoré možnosti by ste sa mali sústrediť.

Upravte si veľkosť ikon na domovskej obrazovke vášho Xiaomi

Niekomu vyhovujú ikony väčšie, inému zasa menšie. Nie je to len o rozložení mriežky ikon na domovskej obrazovke, ktoré si vieme usporiadať do mriežky 4×6 alebo 5×6. Po výbere tejto možnosti sa totiž ikony v riadku zoradia buď po štyroch alebo po piatich. Mimo to však vieme upraviť aj veľkosť samotných ikon, ktoré sa nám budú na domovskej obrazovke zobrazovať. Pre personalizáciu domovskej obrazovky vášho Xiaomi smartfónu podľa vlastných preferencií vám teda odporúčame k tomuto nastaveniu pristupovať nasledovne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • V Nastaveniach vášho smartfónu klepnite na Domovská obrazovka
 • Klepnite na možnosť Veľkosť ikony
 • Zmeňte veľkosť ikon na vašej domovskej obrazovke podľa vlastnej preferencie

Ušetrite priestor na domovskej obrazovke

K peknej domovskej obrazovke patrí aj organizácia a poriadok. Nerozprávame sa teraz o priečinkoch, do ktorých môžete svoje aplikácie upratať a ušetriť tak miesto na domovskej obrazovke spolu so znížením počtu kariet, medzi ktorými listujete. Rovnako by ste mali skúsiť odstránenie textu spod aplikácií, ktorý nám zaberá priestor. K tomuto nastaveniu by ste však mali pristúpiť len v takom prípade, ak ste s aplikáciami na domovskej obrazovke vášho Xiaomi oboznámení a viete, ktorá ikona patrí akej aplikácii. V prípade aktivácie tejto funkcie totiž popis spod aplikácií zmizne a ikony pri sebe nebudú mať popísané, k akej aplikácii patria. K nastaveniu sa môžete dostať nasledujúcou cestou.

 • V Nastaveniach vášho smartfónu klepnite na Domovská obrazovka
 • Aktivujte si možnosť Nezobrazovať text

Pridajte si na domovskú obrazovku užitočné widgety

Na domovskej obrazovke vedia pekne ukázať aj widgety, vďaka ktorým nemusíme otvárať aplikácie a môžeme mať okamžitý prístup k funkciám. Takýmto spôsobom môžeme zefektívniť používanie nášho smartfónu a zároveň aj spraviť domovskú obrazovku nášho Xiaomi krajšou. Využiť tak môžeme napríklad widgety pre hudbu, email či poznámky, možností máme naozaj veľa. K widgetom sa dostaneme nasledovne.

 • Dlho podržte prst na akomkoľvek mieste vašej tapety
 • Klepnite na možnosť Widgety
 • Vyberte si widget podľa vlastného výberu

Skúste aj ponuku aplikácií pre vaše Xiaomi

Množstvo aplikácií na našej domovskej obrazovke nám nemusí byť po chuti. Využiť tak možeme aj možnosť ponuky aplikácií, do ktorej sa všetky aplikácie skryjú. Dostaneme sa k nim jednoduchým potiahnutím zo spodu displeja, pričom domovskú obrazovku môžeme oslobodiť od ikon a priečinkov. Ponuku aplikácií na vašom Xiaomi nájdete takto.

 • V Nastaveniach vášho smartfónu klepnite na Domovská obrazovka
 • Zvoľte možnosť Domovská obrazovka
 • Vyberte si možnosť S Ponukou aplikácií

Tieto možnosti by mali spraviť rozloženie vašej domovskej obrazovky efektívnejšie a krajšie. Je samozrejme na vás, či možnosti využijete, prípadne sa rozhodnete len pre niektoré z nich. V každom prípade ide o skvelé vychytávky, ktoré smartfóny od spoločnosti Xiaomi ponúkajú. Upozorňujeme vás však, že dostupnosť týchto funkcií sa môže líšiť model od modelu.

Využívate niektorú z týchto možností pre úpravu domovskej obrazovky? A poznali ste ich aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close