8 užitočných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré by ste nemali prehliadnuť

8 užitočných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Ponúkajú dodatočné funkcie, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili.

Uzitocne aplikacie pre Android smartfony v Google Play
Zdroj: Vosveteit.sk

Naše smartfóny sú šikovnými pomocníkmi pri každodennom živote, ale bez vhodných aplikácií sú len zariadeniami na telefonovanie a  písanie správ pričom ich potenciál je omnoho vyšší. My sme si pre Vás nižšie pripravili zoznam 8 aplikácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť v obchode Google Play. Stoja minimálne za vyskúšanie, pričom pevne veríme, že mnohé z nich po nainštalovaní do smartfónu budete využívať na dennej báze.

8 aplikácií v obchode Google Play, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Solid Explorer File Manager

Šikovných správcov súborov, ktorý ponúkajú dodatočné funkcionality je v obchode Google Play ako šafranu. A  práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti aplikáciu Solid Explorer File Manager, ktorý ponúka mnoho aditívnych funkcionalít. Okrem podareného a prehľadného dizajnu ponúka napríklad možnosť spravovania aplikácií, a to ako vstavaných, tak aj tých doinštalovaných, možnosť synchronizácia s cloudovými službami, možnosť vytvorenia FTP prístupu pomocou Wi-Fi siete, ku ktorému sa budete môcť pripojiť z iného zariadenia bez toho, aby ste sa  ksmartfónu museli fyzicky pripájať káblom a podobne. Tých funkcií, ktoré aplikácia ponúka je neúrekom, treba ich len skúsiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Skvele aplikacie v obchode Google Play_Solid Explorer spravca uloh
Zdroj: vosveteit.sk
Solid Explorer File Manager
Solid Explorer File Manager
Developer: NeatBytes
Price: Free

Universal Copy

Ďalším skvelým pomocníkom je aplikácia Universal Copy. Ako už z názvu plynie, tak sa jedná o pokročilú aplikáciu určenú na kopírovanie, s ktorou sa je však potrebné naučiť pracovať. Funguje na jednoduchom princípe, po nainštalovaní aplikácie si pridajte do notifikačnej lišty skratku na aplikáciu („Copy Mode“). Následne keď budete chcieť dačo kopírovať tak si otvorte lištu a  môžete začať s kopírovaním. Oceníte ju hlavne v prípadoch, kedy ste nútený pracovať s väčšími dokumentmi alebo obsahom textu.

sikovne aplikacie v obchode google play Universal copy
Zdroj: vosveteit.sk
Universal Copy
Universal Copy
Developer: Camel Corporation
Price: Free

Smart Tools

Komu by sa chceli nosiť vo vrecku uhlomer, pravítko, vodováhu, kompas, poznámky, skicár a  ďalšie desiatky nástrojov? Nuž, ak máte Android smartfón tak potom to nie je žiadne problém. Aplikácia Smart Tools má v sebe vstavaných desiatky užitočných nástrojov, ktoré oceníte nie len v škole, ale aj v domácnosti či na výletoch.

Smart Tools uzitocne aplikacie v obchode google play.png
Zdroj: vosveteit.sk
Werkzeuge - Rechner
Werkzeuge - Rechner
Developer: EZHIL
Price: Free

Maps.me

Maps.me ako už z názvu plynie tak sa jedná o  aplikáciu, ktorá má čo to dočinenia s mapami. Jedná sa o jednu z najlepšie hodnotených navigácií, ktorá ponúka množstvo dodatočných funkcionalít. Od aktuálne dopravnej situácie, cez to čo nájdete v okolí až po dostupnosť máp v režime Offiline. Mimochodom, túto aplikáciu odporúča aj samotný obchod Google Play. Jednoducho ju treba skúsiť, neoľutujete.

Najlepsie aplikacie v obchode Google Play Maps.me navigacia
Zdroj: vosveteit.sk

Recover Deleted Photos by Dumpster

Ak patríte medzi ľudí, ktorým sa z  času na čas podarí vymazať si nejaké súbory zo smartfónu, ako sú napríklad fotografie a neskôr ich chcete obnoviť, tak musíte vyskúšať aplikáciu Recover Deleted Photos by Dumpster. Aplikácia je však platenou, na druhej strane však ponúka 7-dňovú trial verziu, v rámci ktorej môžete využiť plnú jej funkčnosť.

uzitocne aplikacie v obchode google play obnovenie vymazanyhc fotografii
Zdroj: Google Play
Dumpster - Papierkorb
Dumpster - Papierkorb
Developer: Baloota
Price: Free

King Screen

King Screen je jednoduchou, s ktorou si dokážete prispôsobiť nastavenia Vášho displeja ako aj interakcie s displejom. Defakto rozširuje možnosti prispôsobenia nastavení displeja, ktoré sú dostupné v rámci Androida. Napríklad kedy sa má zhasínať, možnosť zmeny maximálnych hodnôt kedy displej má zhasnúť a podobne.

Kingscreen zaujimave aplikacie Google Play
Zdroj: vosveteit.sk
KinScreen: Screen Control
KinScreen: Screen Control
Developer: TEQTIC
Price: Free

Parallel Space – Multiple accounts & Two face

Parallel Space je skvelou aplikáciou ak používate viacero účtov nejakej služby alebo keď Váš smartfón využíva ešte niekto iný. Pomocou aplikácie sa totiž  môžete súčasne prihlásiť dvomi účtami do jednej služby. Je to možné vďaka tomu, že aplikácia klonuje existujúcu aplikáciu a v smartfóne ju  následne spúšťa ako druhý proces. Mimochodom, Xiaomi telefóny túto funkciu majú vstavanú a nájdete ju v Nastaveniach telefónu pod názvom „Duálne aplikácie“.

uzitocne aplikacie v obchode Google Play - Parallel Space
Zdroj: vosveteit.sk
Parallel Space - App klonen
Parallel Space - App klonen
Developer: LBE Tech
Price: Free

Clip Stack

Je veľmi jednoduchou aplikáciou, ktorá Vám ukladá to čo ste v  smartfóne kopírovali. Kopírované informácie Vám ukladá chronologicky pričom je možné medzi nimi jednoducho vyhľadávať. Čerešničkou na torte je synchronizácia týchto dát s Vašim cloudom.

Uzitocne aplikacie v obchode Google Play Clip Stack
Zdroj: vosveteit.sk
Clip Stack - Clipboard Manager
Clip Stack - Clipboard Manager
Developer: Ruoxin He
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre