Získa váš Xiaomi aktualizáciu na MIUI 14? Ak sa nenachádza na tomto zozname, tak áno!

Nadstavba MIUI 14 má svoj zoznam nepodporovaných smartfónov, do ktorých aktualizácia už nepríde. Pozrite sa, o ktoré modely ide.

MIUI 14 logo
Via xiaomiui.net

Od predstavenia nadstavby MIUI 14 už ubehlo niekoľko dní. Niektorí vyvolení si už mohli najnovšie funkcie tejto verzie nadstavby pre operačný systém Android už vyskúšať, pričom v súčasnosti je k dispozícii aktualizácia len pre čínske verzie vybraných smartfónov. Vzhľadom k predstaveniu najnovšej verzie nadstavby od Xiaomi môžeme aktuálne vidieť aj zoznam modelov, ktoré sa na aktualizáciu môžu tešiť a ktoré nie. Zoznam nepodporovaných modelov nám priniesol portál mundoxiaomi.com a ak si ani vy nie ste istí či aktualizáciu získate, môžete sa s nami naň pozrieť. Dodáme však, že zoznam týchto smartfónov je rozsiahly, no obsahuje aj skutočne staré modely, ktoré s aktualizáciou už ani nerátali.

Xiaomi plánuje aktualizovať aj staršie telefóny

Ešte pred predstavením nadstavby MIUI 14 sme rátali s tým, že čínsky gigant plánuje priniesť aktualizáciu aj do vybraných modelov z roku 2020. Takýmto spôsobom by sme sa mali tešiť z aktualizácie aj v sérii Mi 10, ktorá by podľa pôvodného aktualizačného plánu mala skončiť s nadstavbou MIUI 13. Zatiaľ nie je jasné či výnimku získajú aj ďalšie smartfóny, ktoré na trh prišli ešte v roku 2020. Dnes sa však môžeme pozrieť na zoznam nepodporovaných telefónov, ktoré aktualizáciu určite nezískajú. A uznáme, že zoznam je poriadne dlhý.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nájdeme na ňom aj populárne modely zo série Redmi Note, pričom práve série na tomto zozname stále využíva veľké množstvo fanúšikov. Niektoré kroky spoločnosti sú však očakávané, keďže nemôžu prinášať aktualizácie aj do niekoľko rokov starých modelov. Je teda potrebné, aby sa aktualizovali najmä novšie telefóny, ktoré budú získavať kvalitné a stabilné verzie systému. Prejdime však k samotnému zoznamu telefónov, ktoré nadstavbu MIUI 14 nezískajú.

Tieto modely aktualizáciu na MIUI 14 nezískajú

Medzi najväčšie novinky nadstavby MIUI 14 patrí najmä lepšia optimalizácia systému. Rovnako sa tešíme aj na optimalizáciu aplikácií, ktoré by mohli zaberať menej priestoru na úložisku. Nie všetky aktuálne telefóny od Xiaomi ale budú z týchto funkcií profitovať. A práve preto sa teraz môžeme pozrieť na zoznam už nepodporovaných smartfónov. Ide konkrétne o tieto modely.

  • Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 9 Pro
  • Mi 9T, Mi 9T Pro
  • Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium
  • Redmi 10X 4G, Redmi 10X 5G, Redmi 10X Pro
  • Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max
  • Redmi Note 8, Redmi Note 8T, Redmi Note 8 Pro
  • Redmi 9, Redmi 9A, Redmi 9i, Redmi 9C

Keď sa pozriete na tento zoznam, nájdete na ňom ako globálne, tak aj čínske verzie smartfónov. Ak ste na zozname ale našli aj svoj smartfón, s aktualizáciou na MIUI 14 sa môžete rozlúčiť.

Získa váš smartfón ešte nadstavbu MIUI 14? A na ktorú novú funkciu sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre