Zdá sa vám váš Android smartfón pomalší? Pozrite sa, ako ho môžete jednoducho zrýchliť

Pre zrýchlenie Android smartfónu existuje niekoľko metód. Pozrite sa, aké z nich odporúča priamo spoločnosť Google.

Trápi vás pomalý smartfón?
Zdroj: Pixabay (USA-Reiseblogger) koláž: vosveteit.sk

Aj ten najlepší smartfón s výkonným čipsetom a špičkovou výbavou sa začne po čase spomaľovať. Niekto si to môže všimnúť skôr a niekto zasa neskôr, no napriek tomu sa takémuto spomaleniu určite nevyhneme. Čo ale máme robiť v prípade, keď chceme svoj smartfón zrýchliť? Portál thesun.co.uk nám prináša prehľad tých najčastejších spôsobov, ako môžeme zrýchliť akékoľvek zariadenie so systémom Android, ktoré eviduje známky spomalenia. Ak je to teda aj váš prípad, pravdepodobne by ste teraz mali spozornieť. Vyriešiť tak môžete množstvo problémov, ktoré váš telefón prináša a limituje tak vaše možnosti jeho používania.

Google radí, ako môžete zrýchliť svoj Android smartfón

Jednoduchý reštart smartfónu dokáže vyriešiť množstvo problémov. A nakoľko spomalenie telefónu je prevažne softvérový problém, tak aj reštart zariadenia dokáže vyriešiť jeho spomalenie. Spoločnosť Google uvádza, že reštart by mal pomôcť so zrýchlením telefónu, pričom dôvod je jednoduchý. Pri reštarte alebo vypnutí sa ukončia všetky procesy, ktoré by mohli mať na spomalení vášho Android smartfónu nejakú príčinu. Zrýchlenie zariadenia vám teda môže trvať len chvíľku a vy si budete môcť opäť užívať jeho plný potenciál.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ Displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Niekedy však za problémom môže stáť aj nejaká chyba v systéme, ktorú dokážeme vyriešiť aktualizáciou softvéru. Či ide o aktualizáciu aplikácie alebo rovno celého systému, váš Android sa dokáže zrýchliť aj vďaka tomu. Ak teda reštart vášho zariadenia nepomôže, mali by ste sa pozrieť po dostupných aktualizáciách, ktoré nájdete v nastaveniach vášho telefónu či v Obchode Play.

MIUI 13_aktualizacia_2
Zdroj: Vosveteit.sk

V neposlednom rade by ste sa mali pozrieť aj na stav vášho interného úložiska. Ak má váš Android smartfón k dispozícii menej ako 10%-20% voľnej celkovej kapacity úložiska, tak sa môžu vyskytovať rôzne problémy. Čím máte viac voľného priestoru na úložisku, tým lepší chod telefónu môžeme očakávať. Aby ste si uvoľnili nejaký ten priestor na úložisku, využiť môžete napríklad SD karty či cloudové úložiská, ktoré dokážu ponúkať aj niekoľko gigabajtov priestoru zadarmo.

Tieto kroky dokážu zrýchliť váš smartfón rovnako

Ak by vám nepomohol ani jeden tip od spoločnosti Google, spoľahnúť sa môžete aj na ďalšie metódy, ako môžete Android smartfón zrýchliť. Možnosťou je napríklad vypnutie funkcií ako Bluetooth, NFC alebo GPS. Vypnutie týchto funkcií sa odporúča napríklad pri hraní náročnejších hier, pri ktorých sa snažíme, aby náš smartfón bežal čo najlepšie. Rovnako môžeme vsadiť aj na vymazanie dočasných súborov a cache pamäte, aby sme svoj telefón aspoň na chvíľu zrýchlili.

Velkost uloziska smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk, unsplash.com (Mark Harpur)

Pre lepšiu plynulosť Android smartfónu môžeme aj obmedziť animácie, ktoré sa vo väčšine smartfónov nachádzajú aktivované. Rovnako môžete aj preinštalovať aplikácie a ak nepomôže nič z vyššie spomenutých tipov, odporúča sa vykonať továrenský reset. Uvedenie smartfónu do továrenských nastavení ho môže výraznejšie zrýchliť a vy ho môžete opäť využívať ako nový.

Ak by ste potrebovali pomôcť s jednotlivými úkonmi vyššie, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti nižšie článok, ako môžete vykonať jednotlivé úkony.

Akým spôsobom zrýchľujete váš Android smartfón vy? A poznáte všetky tieto metódy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre