YouTube vás pri vkladaní urážlivých komentárov vyzve, či si nerozmyslíte jeho uverejnenie

YouTube zavádza nové upozornenie, ktoré upozorní používateľov v prípade, ak budú chcieť publikovať urážlivý, či inak neslušný komentár

YouTube logo
Zdroj: unsplash.com (Hello I'm Nik)

Platforma YouTube je aktuálne najpopulárnejším video serverom na svete. Spolu s popularitou služby ruka v ruke ide množstvo ľudí, ktorí sa nesprávajú najslušnejšie. Susan Wojcicki, radiateľka spoločnosti YouTube, zdieľala niekoľko noviniek, ktoré by mali priniesť „viac slušnosti“.

Spoločnosť sa rozhodla otestovať novú funkciu, ktorej cieľom je priniesť viac slušnosti a rešpektu voči ostatným používateľom vrátane tvorcov obsahu do komentárov na platforme YouTube. Spoločnosť to chce docieliť tak, že v prípade vkladania nevhodných komentárov, napríklad s nadávkami, či urážkami, bude používateľ vyzvaný k tomu, aby zvážil jeho publikovanie. Dôvodom tohto opatrenia je rast nevhodných komentárov, ktoré sa v poslednom období rozmáhajú naprieč celou platformou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…okrem toho sme investovali aj do technológie, ktorá pomáha našim systémom lepšie odhaľovať a odstraňovať nenávistné komentáre tým, že zohľadňuje tému videa a kontext komentára. Tieto snahy prinášajú už prvé ovocie. Od začiatku roku 2019 sme zvýšili počet denných odstránení komentárov nenávistných prejavov o 46-krát.“ píše YouTube vo svojom blogu.

YouTube ďalej dodáva, že novú funkciu začína aktívne testovať na platforme Android a neskôr ju bude rozširovať aj na ďalšie. Spoločnosť ďalej dodáva, že bude aktívne upozorňovať používateľov v prípade identifikácie nevhodných komentárov, aby sa správali k sebe úctivo a zvážili jeho publikovanie. Nižšie sa môžete pozrieť, ako bude takéto upozornenie vyzerať v praxi.

Upozornenie na nevhodny komentar_YouTube
Zdroj: YouTube

Následne sa bude môcť používateľ rozhodnúť, či komentár aj napriek upozorneniu publikuje, alebo nie. Zároveň bude mať aj možnosť nahlásiť chybu v detekčnom systéme komentárov. YouTube ďalej na stránke podpory píše, že toto upozornenie nebude automaticky znamenať, že komentár bude odstráneným.  Komentár môže byť však neskôr odstránený vlastníkom kanálu, prípadne samotným komentujúcim používateľom alebo iným správcom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre