YouTube by mohol už čoskoro umožniť prehrávanie videí v slučkách

Funkcia chýba službe ako soľ.

YouTube_uvodny obrazok
Zdroj: YouTube, Vosveteit

YouTube aplikácia priniesla v posledných mesiacoch viacero noviniek. Nie všetky funkcie sú však dostupnými naprieč celým svetom. Za spomenutie napríklad stojí YouTube Shorts, čo je vo svojej podstate obdoba sociálnej siete TikTok, či funkcia Clips. V tomto prípade ide o možnosť vytvorenia krátkych videí z už existujúceho obsahu. Najnovšie pozornosť získava ďalšia funkcia, ktorá službe chýba ako soľ. 

Prehrávanie videí v slučke

Určite ste už na YouTube videli video, ktoré ste si prehrávali dookola viackrát. Obzvlášť v prípade hudby. Jedna z funkcií, ktorá chýba ako soľ, je možnosť prehrávania videí v slučkách. Táto funkcia by však nemala do budúcnosti na YouTube serveroch absentovať. Portál elandroidelibre najnovšie upozorňuje na to, že vo verzii aplikácie 16.09.34 (pozn. redakcie: zatiaľ nie je ešte dostupnou v obchode Google Play) sa objavila pri viacerých videách možnosť prehrávania obsahu opakovane. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál konkrétne uvádza, že táto funkcia sa síce nezobrazila priamo pri videu, ale v kontextovom ponuke menu. V praxi to bude znamenať, ak nedôjde k zmenám vo funkcii, že aby sme spustili video v slučke, tak budeme musieť ísť do kontextovej ponuky menu, odkiaľ budeme môcť túto funkciu zapnúť. 

Zároveň treba dodať, že momentálne nie je známa informácia, kedy bude táto funkcia dostupnou pre všetkých používateľov. Objavenie prítomnosti funkcia prehrávania videí v slučke však naznačuje, že sprístupnenie funkcie nemusí byť vzdialenou realitou. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre