APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi v domovskej Číne predstavilo novú fitness aplikáciu Mi Health. Do ďalších končín sa dostane v priebehu roka

Nová aplikácia je zatiaľ dostupná iba na zariadeniach s China Developer verziou nadstavby MIUI

Spoločnosť Xiaomi v domovskej Číne oficiálne spustila ďalšiu fitness aplikáciu, ktorá má používateľom ponúknuť oveľa jednoduchší prehľad o fyzickej aktivite, či kvalite spánku. Aplikácia s názvom Mi Health je však momentálne dostupná iba pre vybrané smartfóny s najnovšou verziou nadstavby MIUI China Developer 9.7.23 beta. Časom by sa ale mala dostať aj do iných kútov sveta.

Aplikáciu si žiaľ zatiaľ nestiahnete

Na novú aplikáciu upozornil zahraničný portál XDA Developers, ktorý zároveň zverejnil aj krátky návod, ako si môžu používatelia aplikáciu nainštalovať aj o čosi skôr. Bohužiaľ, spomínaný postup nefunguje na zariadeniach mimo Číny, takže si na jej oficiálnu globálnu verziu musíme chvíľu počkať. Neskôr by však mala byť dostupná priamo v obchode s aplikáciami, kde sa bude dať stiahnuť ako natívna systémová aplikácia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia Mi Health ponúka základný zdravotný a fitness monitoring, ktorý nájdete na akomkoľvek inom zariadení s Androidom, či iOS. Aplikácia dokáže počítať kroky, sledovať trvanie vášho spánku, monitorovať menštruačný cyklus, ako aj možnosť vytvoriť si vlastné ciele cvičenia. Po vytvorení takéhoto plánu vám bude v jeho priebehu udelované zdravotné skóre na základe toho, na koľko ste svoj cieľ splnili. Ak aplikácia vyhodnotí, že napredujete oveľa rýchlejšie, automaticky vám ponúkne navýšenie vašich cieľov.

Ako sme už uviedli vyššie, aplikáciu aktuálne nie je možné nainštalovať na bežné Xiaomi smartfóny v našich končinách. Jediným možným spôsobom je root smartfónu na čínsku beta vývojársku verziu nadstavby MIUI, do čoho sa zrejme ale nikto neodváži. Tým pádom nám zostáva len počkať si na moment, kedy Xiaomi oficiálne spustí aj globálnu verziu novej fitness aplikácie Mi Health.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close