Xiaomi prekvapuje ďalším produktom, na ktorom pracuje. Inteligentný vankúš Xiaomi PMaA

Zdroj: produktová fotografia

Platforma Xiaomi Youpin bez pochyby patrí medzi najinovatívnejšie platformy súčasnosti. V rámci nej sme sa mohli stretnúť  s viacerými zaujímavými produktmi. Jedným z nich je najnovšie aj inteligentný vankúš Xiaomi PMaA. Informuje o tom portál Xiaomimagazine.com.

Inteligentný vankúš Xiaomi PMaA

Pod krídlami spoločnosti Xiaomi sa najnovšie objavila spoločnosť PMA,  ktorá stojí za inteligentným vankúšom. Vankúš, ktorý môžete vidieť nižšie, sa len nedávno objavil v crowdfundingovej kampani, kde sa mu podarilo vyzbierať 338% požadovanej sumy. Čo znamená, že na trh by sa mohol dostať už niekedy v júni tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Inteligentny vankus Xiaomi PMaA_2
Zdroj: produktová fotografia

Vankúš má rozmery 59 x 30 x 11 centimetrov a váži približne 1200 gramov. Manufaktúra deklaruje, že je vyrobený tak, aby chrbát bol v prirodzenej a v zdravej polohe po dobu spánku.

Zároveň je vyrobený z grafénu, ktorý je pokrytý latexom. Prejdime však k prívlastku „inteligentný“, lebo zatiaľ vankúš vyzerá len ako „bežný“, ale ťažší vankúš. Tento prívlastok si zaslúžil vďaka tomu, že ho je možné prepojiť so smartfónom, prostredníctvom ktorého je možné ovládať jeho teplotu – od 38 do 53 Celzia stupňov.

Inteligentny vankus Xiaomi PMaA (1)
Zdroj: produktová fotografia

Vankúš je možné pripojiť ku smartfónu prostredníctvom technológie Bluetooth 5.0. Aplikácia zároveň poskytuje aditívne funkcie, napríklad možnosť sledovania kvality spánku, nastavenia budíka, ktorý si netrúfame povedať ako funguje v praxi. Našli sme však popis, ktorý hovorí:

„Schopnosť vnímať zvuk, alebo hovorovo, schopnosť počuť vzniká vo vnútornom uchu, kde sa nachádza základná membrána. Membrána pohybe vibruje a výsledné vibrácie sa nakoniec premenia na tony.

V porovnaní so zvukovými vlnami, ktoré sa dostávajú do ucha vzduchom, hrá kostná vodivosť v každodennom živote ľudskej bytosti oveľa menej dôležitú úlohu. Hlavným dôvodom je fyzická odolnosť, ktorú kosť vytvára na akustické vlny. A tak, keď použijete slúchadlá na kosti lebky, museli by ste zvýšiť hlasitosť zvuku z nich o približne 50 decibelov, aby sa dosiahol rovnaký efekt ako v prípade slúchadiel, ktoré sú obložené na ušiach.“

Aby sme však nezabudli, cena tohto vankúša je približne 299 Yuanov, teda približne 30 Eur.

Zdroj: Xiaomimagazine.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre