Xiaomi Mi CC9 Pro bude vybavený 108MP hlavným snímačom, ktorý bude doplnený o ďalšie 4 kamery. Predstavený bude už 5. novembra!

Xiaomi zdieľa prvú snímku vytvorenú zariadením Mi CC9 Pro a zároveň odhaľuje oficiálny dátum, kedy bude smartfón predstavený.

Xiaomi Mi 9 predstavenie 5. novembra
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Koľko megapixelov je až príliš veľa a  koľko zas málo? Túto tému na chvíľu odložme bokom, a poďme sa pozrieť na snímku z pripravovaného zariadenia Xiaomi Mi CC9 Pro, ktorú zverejnila spoločnosť Xiaomi. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com. Mimochodom, zároveň spoločnosť odhalila aj oficiálny termín predstavenia smartfónu.

Ďalší smartfón so 108-megapixelovou kamerou je na ceste

Spoločnosť Xiaomi len nedávno predstavila zariadenie Xiaomi Mi Alpha, prvý smartfón na svete, ktorý disponuje hlavným snímačom s  rozlíšením 108-megapixelov. V prvej polovici tohto mesiaca sa dostalo na verejnosť aj niekoľko reálne vytvorených fotografií týmto smartfónov, moc však nepresvedčili o  kvalite fotoaparátu (pozn. redakcie: kvalita fotografií nebola testovaná odborníkmi. Jednalo sa len o amatérske snímky).  Podarí sa spoločnosti zmeniť prvotné pocity kvality fotografií zo 108-megapixelovej kamery? Najnovšie spoločnosť Xiaomi zdieľala prostredníctvom sociálnej siete Weibo fotografiu vyhotovenú smartfónom Xiaomi Mi CC9 Pro. Pozrieť si ju môžete nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi CC9 Pro vzorka snimi so 108MP rozlisenim
Zdroj: via Gizmochina.com

Už 5. novembra

Ako sa Vám pozdáva kvalita fotografie? Mimochodom, smartfón má byť oficiálne predstavený 5.novembra, teda približne za jeden týždeň. Okrem snímky vyššie si môžete pozrieť aj fotografiu zachytávajúcu kombináciu zadných kamier, ktorá sa objavila na internete len pár hodín dozadu. Zdieľal ju používateľ „@复读机002 (reviewer002)“ prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Mi-CC9-Pro-live-photo
Zdroj: via Gizmochina.com

Očakáva sa, že smartfón bude vybavený 6,5“ FULL HD+ AMOLED displejom s  výrezom pre 32-megapixelovú selfie kameru. Srdce zariadenia by mal tvoriť procesor Qualcomm Snapdragon 730, ktorému k čo najlepšiu výkonu bude dopomáhať 8GB RAM spolu so 256GB úložným priestorom. Ďalej sa očakáva, že zariadenie bude disponovať  batériou s kapacitou 4 000mAh, ktorú bude možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania do 27W, resp. pomocou bezdrôtového nabíjania do 20W. Nemala by chýbať ani podpora NFC či najnovšia verzia nadstavby MIUI 11 v kombinácii s Androidom 10.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre