ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi A3 konečne dostáva stabilnú a hlavne bezpečnú verziu Androidu 11

Majitelia smartfónu Mi A3 sa doposiaľ bránili poslednej veľkej aktualizácii, ktorá mohla spôsobiť závažné problémy. Tie sú však po takmer mesiaci definitívne vyriešené.

Zatiaľ posledný smartfón od čínskej spoločnosti Xiaomi patriaci do programu Android One, populárny dostupný model Xiaomi Mi A3, konečne získava bezpečnú a stabilnú aktualizáciu mobilného operačného systému Android. Nová aktualizácia definitívne prináša verziu Android 11, ktorá bola sprístupnená používateľom už začiatkom januára, no oproti predošlej verzii už používateľom nehrozia naozaj fatálne dôsledky po inštalácii tejto aktualizácie.

Predošlá aktualizácia bola opäť fiaskom

Pôvodná verzia aktualizácie na Android 11 pre zariadenie Xiaomi Mi A3 prišla ešte začiatkom januára, no ihneď po jej vypustení do éteru sa začali objavovať naozaj znepokojujúce reakcie niektorých používateľov. Po aktualizácii zariadenia totižto mohlo dôjsť ku úplnému znefunkčneniu zariadenia, v zahraničí označovanému ako „brick“, čiže v preklade tehla. Používatelia, ktorým sa zo zariadenia stala doslova nepoužiteľná tehla v šuflíku, sa začali množiť pomerne rýchlo, na čo pomerne v krátkej dobe reagovala aj spoločnosť Xiaomi v podobe pozastavenia aktualizácie. Situácia je však po takmer mesiaci konečne a dúfajme, že naozaj definitívne vyriešená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stabilná verzia je konečne tu

Kritická aktualizácia, ktorá zažehnala znefunkčnenie zariadení Xiaomi Mi A3 vyšla ešte behom minulých týždňov, no väčšina používateľov novej aktualizácii príliš neverila. Najnovšie sa však v éteri objavila aj nová aktualizácia Androidu 11, ktorá prináša viaceré nové funkcie a podľa všetkého je aj finálnou verziou, keďže priniesla aj dôležitú januárovú bezpečnostnú záplatu Androidu 11.

Nová aktualizácia, ktorú už zahraniční používatelia konečne označili za „safe to install“, prináša stabilnú verziu Androidu 11 s viacerými funkciami ako natívna podpora nahrávania obrazovky so zvukom zo zariadenia, respektíve z mikrofónu, ako aj ďalšie záplaty bezpečnostných chýb či iných nedostatkov, na ktoré mohli používatelia v systéme Android 11 naraziť. Ak si nie ste istí, či je aktualizácia dostupná aj na vašom zariadení, stačí jednoducho vyhľadať najnovšie aktualizácie, pričom práve vyššie spomínanú aktualizáciu spoznáte práve podľa jej veľkosti 329 MB.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close