Xiaomi Mi 11 Pro údajne príde s prelomovou technológiou predného fotoaparátu

O zásadných informáciách o novom smartfóne Mi 11 Pro od Xiaomi informovali viaceré zahraničné médiá iba pár dní pred predstavením

xiaomi fotoaparat pod displejom 3 generacie
Zdroj: Twitter - úprava Vosveteit.sk

Prednedávnom sme vás informovali o oficiálnom dátume predstavenia nadchádzajúcej série Mi 11 od spoločnosti Xiaomi. Nová séria, ktorá príde už 28. decembra je stále zahalená pod rúškom tajomstva, čo nahráva do karát viacerým zahraničným leakerom, ktorí stále preskúmavajú nadchádzajúce vlajkové smartfóny ešte pred ich predstavením. Len pár dní pred oficiálnym predstavením sa tak dozvedáme ďalšiu zásadnú novinku, ktorá určite stojí za pozornosť.

Model Mi 11 Pro má prísť revolučnou technológiou

Ako informuje portál Gizchina.com, model Pro z nadchádzajúcej série Mi 11 by mal prísť so zásadnou novinkou v podobe selfie fotoaparátu umiestneného priamo pod displejom. Xiaomi sa s touto technológiou pohráva už niekoľko rokov. Už v tomto roku spoločnosť uviedla, že zatiaľ najprepracovanejšia technológia fotoaparátu pod displejom 3. generácie vchádza do masovej produkcie. Stojí však za zmienku, že doposiaľ sa o prítomnosti tejto technológie v sérii Mi 11, respektíve v modeli Pro, nehovorilo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

xiaomi mi 11 pro fotoaparat pod displejom
Zdroj: Gizchina

Ak sa technológia naozaj objaví v modeli Mi 11 Pro, môžme počítať s naozaj špičkovou technológiou, ktorá nebude mať nijaký vplyv na kvalitu výsledných fotografií. 3. generácia technológie fotoaparátu umiestneného pod displejom od Xiaomi totižto priniesla dostatočný kompromis medzi prienikom svetla pomedzi sub-pixely displeja a to bez narušenia zobrazenia.

Xiaomi nebude prvým výrobcom s touto technológiou

Spoločnosť Xiaomi v prípade predstavenia smartfónu s vyššie spomínanou technológiou určite nebude debutantom na trhu, no zaradí sa medzi prvých výrobcov s touto technológiou využitou v smartfónoch. Prvým výrobcom na svete bol totižto čínsky výrobca ZTE s jeho smartfónom ZTE AXON 20 5G, ktorý však príliš veľa vody na trhu nenamútil a to aj kvôli nedokonalosti zobrazovania práve v oblasti selfie fotoaparátu. Xiaomi Mi 11 Pro by tak mohol byť prvým smartfónom na svete s naozaj funkčnou technológiou bez kompromisov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre