Windows Phone 8.1 už hlási prvé problémy

Minulo týždňový humbug okolo uvedenia nového operačného systému Windows Phone 8.1 stále pretrváva, avšak teraz v negatívnom slova zmysle. Hoci Microsoft je najväčšia softwarová firma na svete, je nepochopiteľné, že niektoré služby nevie uviesť aj na menšie trhy akými sú napríklad Slovenský respektíve Český trh. Príkladom, môže byť vyhľadávač Bing, ktorý do dnešného dňa nie je možné plnohodnotne využívať v našich končinách.

Cotrana

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Cortana, funkcia ktorá bola najočakávanejšia zo všetkých vymožeností, ktoré má priniesť nový OS bude dostupná len v 15 jazykoch (samozrejme chýba slovenčina a čeština), čo sa dalo aj očakávať, avšak dalo sa predpokladať, že bude dostupná aspoň v angličtine, ako to prezentovali aj predstavitelia Microsoftu. No ale má to jeden malý háčik, hoci bude dostupná v angličtine, ale samotná Cortana bude dostupná zo začiatku len pre americký trh a rozširovať sa ma postupne od väčších krajín po tie menšie (kam patríme aj my).

Flow klávesnica

Ďalšia novinka, ktorá bola predstavená v San Franciscu bude opäť nedostupná pre naše končiny.

Vzhľadom na dlhú mediálnu kampaň týkajúcu sa uvedenia nového operačného systému sme všetci očakávali, že prinesie prelomové funkcie na poly Windows Phone, avšak doteraz uverejnené informácie nás mätú či prinesie táto aktualizácia tak veľa, ako sľubovala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre