Windows 11 by mal v roku 2022 obdržať iba jednu veľkú aktualizáciu. Kedy sa jej dočkáme?

Očakávaná vylepšená verzia nového operačného systému Windows 11 nepríde tak skoro, ako si veľká časť používateľov myslela.

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Najnovší operačný systém od spoločnosti Microsoft sa pomaly ale isto dostáva ku väčšej časti používateľov. Nový Windows 11 však stále nie je dostupný na veľkej časti zariadení, čo odďaľuje jeho rýchlu adaptáciu naprieč všetkými zariadeniami. Zatiaľ čo sa jedna skupina používateľov starého Windowsu 10 iba pripravuje na príchod „novinky“, aktuálni používatelia nového Windowsu 11 už teraz v napätí čakajú na veľkú systémovú aktualizáciu. Tá by mala priniesť ďalšie zásadné vylepšenia, no podľa najnovších správ sa jej nedočkáme tak skoro, ako si niektorí mysleli.

Microsoft prechádza na 1 aktualizáciu ročne

Spoločnosť Microsoft ešte v tomto roku informovala, že pomaly ale isto prejde na nový systém aktualizovania iba 1 x ročne. Pochopiteľne, tieto zmeny zasiahnu práve aktualizácie nového operačného systému Windows 11. Ten by mal svoju prvú veľkú aktualizáciu obdržať už v roku 2022. Najnovšie správy zverejnené na portáli WindowsCentral.com však nepotešia používateľov, ktorí čakali aktualizáciu v ranných mesiacoch roku 2022.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľká aktualizácia najskôr v lete

Tzv. RTM verzie očakávanej budúcoročnej aktualizácie Windowsu 11 sa podľa všetkého dočkajú OEM výrobcovia až v máji 2022. Pre bežných používateľov to teda znamená, že distribúcia na ich zariadenia začne najskôr budúce leto, čiže zhruba v júni 2022. Ako to už býva zvykom, pripraviť sa treba na pomerne dlhý proces distribúcie. Najnovšiu aktualizáciu tak určite nemožno očakávať na všetkých zariadeniach hneď v prvých dňoch jej zverejnenia. Samotný proces distribúcie totižto možno zaberie aj „celé“ leto.

Sun Valley 2 stále pod rúškom tajomstva

Nadchádzajúca verzia operačného systému Windows 11 nesie označenie Sun Valley 2 a doposiaľ o nej nevieme príliš veľa detailov. Už tradične od nej možno očakávať viaceré funkcionality, ktoré už existujú poprípade čoskoro uvidíme v rámci programu Windows 11 Insider. Nateraz však spoločnosť Microsoft nezverejnila aspoň približný zoznam noviniek, na ktoré by sme sa mohli vopred tešiť. Z aktuálne testovaných funkcií a noviniek možno očakávať vylepšené a úplne redizajnované aplikácie Fotky, Poznámkový blok, vylepšené widgety alebo zásadné vylepšenia v nastaveniach systému.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre