WhatsApp pravdepodobne zavedie funkciu, ktorá o niečo zvýši bezpečnosť komunikácie

Odosielanie fotografií pomocou WhatsAppu bude o čosi bezpečnejšie. Používatelia budú mať k dispozícii novú funkciu!

WhatsApp podmienky pouzivania
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Službe WhatsApp sa v posledných mesiacoch dostáva extra pozornosti. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania, ktorá bola pred niekoľkými týždňami posunutá na neskôr. Konkrétne na 15. mája. Spoločnosť tak urobila, aby získala extra čas, aby bola schopná vysvetliť dôvody, prečo sa tak deje.

Ale aj napriek tomu, že nové podmienky používania nie sú ešte účinné, tak mnoho používateľov začalo postupne prechádzať na konkurenčné platformy, najmä Signal, či Telegram. Neznamená to však, že spoločnosť prestala aktívne vyvíjať nové funkcie. Len pred niekoľkými dňami sme mohli čítať napríklad o funkcii stlmenia zvuku pri zdieľaných videách. Dnes vyplávala na povrch ďalšia novinka, ktorú spoločnosť pripravuje pre svojich používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po miznúcich správach, aj miznúce multimediálne správy

Ešte v polovici minulého mesiaca sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali téme, ako je možné nastaviť miznúce správy v rôznych komunikačných platformách vrátane WhatsAppu. Tie sa v službe WhatsApp po 7 dňoch od odoslania automaticky odstránia z konverzácie.

Najnovšie sa na Twitter účte známeho portálu WABetainfo objavili správy, ktoré hovoria o prítomnosti funkcie samo-deštrukčných fotografií pre Android a iOS. Podľa publikovaných správ, tieto fotografie, či iné multimediálne súbory, nebude možné stiahnuť do zariadenia, či ich exportovať. Druhým dychom však treba dodať, že aktuálne kód aplikácie nedisponuje funkciou, ktorá by zabránila spraviť snímku obrazovky v prípade samo-deštrukčných správ. Táto funkcia je mimochodom prítomnou, ako v Telegrame, tak aj v Signale.

Funkcia by mala fungovať veľmi jednoducho. Pri odoslaní fotografie bude mať používateľ k dispozícii špeciálnu ikonu časovača, prostredníctvom ktorej ak dôjde k odoslaniu správu, tak tá sa neskôr automaticky odstráni. Stať by sa tak malo potom, ako používateľ opustí konverzáciu.

Uvítali by ste túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre