WhatsApp posúva dátum na prijatie aktualizovaných podmienok. Opäť tak reaguje na mylné informácie

Nedávna zmena v podmienkach aplikácie WhatsApp vyvolala v ľuďoch obrovský rozruch. Spoločnosť nakoniec posúva dátum, kedy je nutné nové podmienky prijať.

WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

Chatovacia aplikácia WhatsApp má za sebou naozaj niekoľko výnimočne rušných dní, ktoré spôsobila nečakaná zmena v zásadách ochrany osobných údajov, s ktorými musia používatelia súhlasiť. Po vystrašení niektorých používateľov tejto aplikácie a po zverejnení kadejakých hoaxov však spoločnosť reagovala pomerne promptne, pričom všetky obavy z narušenia súkromia používateľov vyvrátila v priebehu niekoľkých dní. Aj napriek tomu sa však spoločnosť najnovšie rozhodla nechať svojim používateľom dlhší čas na to, aby sa rozhodli, či s novými podmienkami súhlasia.

Posúva sa dátum na prijatie aktualizovaných podmienok

Ako informuje spoločnosť WhatsApp priamo vo svojom blogu, spoločnosť po prehodnotení situácie posúva dátum, dokedy by si ľudia mali prečítať zmluvné podmienky a prijať ich. Spoločnosť zároveň upozorňuje, že po pôvodnom dátume 8. februára nebude nikomu účet v aplikácii WhatsApp zrušený, ani vymazaný, keďže aj s takýmito falošnými informáciami sa dnes stretnete na internete. Prijatie nových podmienok bude po najnovších zmenách nutné do 15. mája 2021, kedy budú sprístupnené nové funkcie pre spoločnosti, ktoré sú hlavným dôvodom, prečo spoločnosť musela aktualizovať svoje podmienky, pričom tieto zmeny nijako neovplyvnia bežných používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Služba WhatsApp je postavená na jednoduchej myšlienke – čo zdieľate so svojimi priateľmi a rodinou, zostane len medzi vami. To znamená, že vždy budeme chrániť vaše osobné konverzácie pomocou šifrovania počas celého spojenia, takže ich nemôže vidieť ani WhatsApp, ani Facebook. Z toho vyplýva, že nemôžeme ani viesť záznamy o tom, kto kedy komu napíše či zavolá. A nevidíme ani vašu polohu a nezdieľame vaše kontakty s Facebookom.

Nič z toho sa poslednou aktualizáciou nemení. Táto zmena sa zameriava na nové možnosti posielania správ spoločnostiam cez WhatsApp a umožňuje nám zvýšiť transparentnosť zhromažďovania a používania vašich údajov. Aj keď v súčasnosti nie všetci nakupujú od spoločností cez WhatsApp, domnievame sa, že v budúcnosti bude takýmto spôsobom nakupovať čoraz viac ľudí, a preto je dôležité, aby tieto služby poznali. Táto zmena nám nedáva žiadne nové možnosti zdieľania údajov s Facebookom, “ uvádza WhatsApp vo svojom najnovšom blogu.

Ak si nie ste istí, či aplikáciu WhatsApp používať aj naďalej, určite si pozorne prečítajte jeden z našich nedávnych článkov, v ktorom sme „po lopate“ vysvetľovali, čo znamenajú jednotlivé položky v zmenených podmienkach a na koľko sa týkajú bežných používateľov. Na našom webe taktiež nájdete komplexný článok o tom, aké údaje aplikácia WhatsApp zbiera o svojich používateľoch a s kým tieto informácie môže zdieľať.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre