Výrobca najpopulárnejšej zbrane na svete AK-47 odkryl novú zbraň – „samovražedný dron“

KYB-UAV
Zdroj: via Futurism.com

Ruská manufaktúra Kalashnikov, ktorá už asi ako tušíte je autorom najpopulárnejšej zbrane na svete – AK-47, predstavila novú zbraň s deštruktívnou silou – samovražedný dron s doletovou vzdialenosťou 64 kilometrov.

Samovražedný dron

„Veľmi presný letecký systém s bezpilotným útokom“. Tak takto spoločnosť charakterizovala samovražedný dron KUB-UAV v tlačovej správe, ktorá bola prezentovaná počas medzinárodnej obrannej výstavy a konferencii IDEX  vo Spojených arabských emirátoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Je to veľmi presná a najefektívnejšia zbraň, s ktorou sa dá veľmi ťažko bojovať s používaním tradičných systémov protivzdušnej obrany,…“, hovorí Sergej Chemezov, generálny riaditeľ spoločnosti.

Tichý predátor

Maximálna konštrukčná rýchlosť tohto drona je 130km/h a vo vzduchu je schopný byť približne 30 minút. Znamená to, že jeho doletová vzdialenosť je viac ako 60 kilometrov. Okrem toho je schopný odviesť náklad do váhy 3,3 kilogramu čo z neho robí doslova deštruktívne zariadenia so schopnosťou ničiť a zabíjať.  

Podľa profesora medzinárodných vzťahov na University of Illinois tento samovražedný dron predstavuje novú éru vojny. Totiž odhaduje, že cena tohto zariadenia nebude vysoká.

Táto myšlienka nie je novou

Myšlienka využitia dronov ako zbrane nie je nová. Napríklad islamský štát už niekoľko rokov pripája výbušniny k lietadlám, ktoré majú deštruktívne účinky. Pocítili to aj samotní Rusi v minulom roku počas vojenských operácií v Sýrii.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre