SpravodajstvoXiaomi

Výkonné modely s lákavou cenou: Takto vyzerá modelový rad Redmi Note 11T od Xiaomi!

Modelový rad Redmi note 11T spolu s Redmi Note 11 SE konečne prišiel na čínsky trh. Ponúka vysoký výkon aj lákavú výbavu.

Pred nedávnom sme sa dozvedeli o tom, že čínske Xiaomi plánuje predstaviť nový modelový rad smartfónov z radu Redmi Note. Nové modely sa majú niesť v znamení úspechu predchádzajúcich smartfónov ako Redmi Note 10 Pro či Poco X3 Pro. A práve dnes nastal ten čas, kedy nám čínsky gigant predstavil modelový rad Redmi Note 11T vo svojej plnej kráse. Nechýba im výkon no aj elegantný dizajn a skvelá výbava. A ak vás zaujíma, ako vyzerajú tieto smartfóny, ktoré dopĺňajú úspešnú sériu zariadení, ste na správnom mieste. Ukážeme si ich totiž teraz spoločne.

Redmi Note 11T Pro+

Začneme najvýkonnejším smartfónom, ktoré nám čínsky gigant ponúka. V jeho útrobách nájdeme čipset MediaTek Dimensity 8100 vyrobený 5nm výrobným procesom, ktorý zvládne aj tie náročnejšie úlohy. K výkonu mu rovnako pomôže pamäť RAM typu LPDDR5, ktorú nájdeme len v najvýkonnejších smartfónoch. Prednosťou smartfónu je aj jeho chladenie, ktoré prispieva k úspešnému používaniu smartfónu aj pri náročnejších úkonoch. Rovnako bude v modeli Redmi Note 11T Pro+ k dispozícii aj veľké úložisko typ UFS 3.1 s kapacitou až 512GB.

Prejdeme však k displeju. Redmi sa v tomto prípade modelu Redmi Note 11T Pro+ rozhodlo zbúrať negatívne reakcie na IPS LCD displeje a nasadilo naozaj krásny 144Hz IPS LCD displej s podporou HDR10, ktorý sa vymyká z akýchkoľvek klasických predstáv o takomto type displeja. Nedávno sme vás informovali o tom, že tento model získal certifikáciu Displaymate A+, ktorú si naozaj zaslúži. Vyvážene pracuje aj s farbami, ktoré v určitých momentoch pripomínajú skôr AMOLED displej než IPS LCD. Nezabudnime však ani na podporu Dolby Vision, ktorú v zariadení nájdeme.

Redmi Note 11T Pro+
Zdroj: Redmi

Prednosťou smartfónu môže byť aj jeho kamera, pričom hlavný snímač má 64 megapixelov. Aj keď nemusí ísť o úplne špičkový snímač, ktorý by sme vo vlajkovej triede nenašli, tak nesmieme zabúdať na to, že ide o zástupcu strednej triedy zariadení. V modeli Redmi note 11T Pro+ nájdeme 120W nabíjanie, ktoré sa aj v strednej triede začína pomaly rozširovať. Rovnako v ňom nájdeme aj čip Surge P1, ktorý je prednosťou napríklad vlajkového Xiaomi 12. Čo sa týka kapacita batérie, tá má 4400mAh, čo nám pokojne vystačí na používanie smartfónu na celý deň. Smartfónu nechýba ani WiFi 6, Bluetooth 5.3 a podpora Bluetooth LE. Model si v základnej pamäťovej konfigurácii 8/128GB budeme môcť kúpiť v prepočte za približne 280€. Najdrahšia bude verzia 8/512GB s cenou približne 340€.

Pro verzia s lákavou výbavou

V smartfóne s označením Redmi Note 11T Pro nájdeme čipset MediaTek Dimensity 8100. Stále sa teda budeme pozerať na veľmi výkonný smartfón, ktorý bude skvelý na náročnejšie, no aj bežné úkony. V prípade Redmi Note 11T Pro sa zasa môžeme spoľahnúť na 5080mAh batériu so 67W nabíjaním. Xiaomi však spomína aj určitý stupeň rezistencie voči vode a prachu na úrovni IP53. Ostatné špecifikácie však ostávajú identické v porovnaní s verziou Pro+. Pochopiteľne však tento smartfón získava nižšiu cenu, ktorá sa bude pohybovať v nasledujúcich intervaloch. Za verziu 6/128GB zaplatíme v prepočte približne 240€. Cena sa však bude navyšovať v závislosti od pamäťovej konfigurácie. Rovnako môžeme rátať s vyššou cenou aj v prípade globálnej distribúcie smartfónov.

Redmi Note 11T Pro+ 1
Zdroj: Redmi

Prekvapenie v podobe Redmi Note 11SE

Počas predstavenia čínsky gigant rýchlo spomenul aj model, ktorý nezapadá do série Redmi Note 11T. Je ním Redmi Note 11SE s čipsetom MediaTek Dimensity 700. Rovnako teda podporuje aj 5G konektivitu a nechýba mu ani špičková výbava. Nájdeme v ňom napríklad 5000mAh batériu, 6.5″ FHD+ displej s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie, 48mpx hlavný snímač kamery a 3.5mm jack. Výbava sa však radí do trochu nižšej triedy ako ostatné modely a tomu je prispôsobená aj jeho cena. Tú však Redmi nešpecifikovalo, takže si na bližšie informácie budeme musieť zrejme ešte chvíľu počkať.

Redmi Note 11 SE
Zdroj: Redmi

Zlákal vás nejaký smartfón z dnešného predstavenia? Upozorňujeme však na to, že ide o čínske verzie smartfónov a v prípade globálnej distribúcie môžu prísť s iným názvom a pravdepodobne vyššou cenou.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close