SpravodajstvoXiaomi

Mi Band 7 je na svete: Takto vyzerá najočakávanejší fitness náramok roku od Xiaomi!

Fitness náramok Mi Band 7 sa dostal na verejnosť aj keď zatiaľ len v Číne. Globálna verzia by mala prísť každou chvíľou.

Ak patríte medzi fanúšikov nositeľnej elektroniky, isto vám neušlo, že čínske Xiaomi malo dnes predstaviť novú generáciu svojho populárneho fitness náramku. Je ním Mi Band 7, ktorý so sebou už tradične prináša inovácie a vylepšuje tak staršiu generáciu náramku. Už Mi Band 6 bol však veľmi pokročilým nositeľným zariadením, a preto nás veľmi zaujímalo, aké vylepšenia by so sebou mohla priniesť tohtoročná verzia náramku. Xiaomi sa predsa len prekonalo a aj keď len v rýchlosti, tak dnes predstavilo práve siedmu generáciu náramku počas jedného predstavovania s novými smartfónmi z radu Redmi Note 11T. A ak vás zaujíma, čo fitness náramok v podaní Xiaomi tento rok ponúka, ste na správnom mieste.

Známy dizajn s menšími úpravami v prípade Mi Band 7

Len ťažko by sme hľadali niekoho, kto by nevedel, ako ikonický fitness náramok od Xiaomi vyzerá. Mi Band 7 si aj po niekoľkých špekuláciách o zmene dizajnu ponecháva svoj ikonický dizajn. V prípade Mi Band 7 sa tak môžeme tešiť na 1.62″ AMOLED displej, ktorý prináša podobný dizajn, na ktorý sme zvyknutí už z minulých rokov. Náramok ďalej váži len 13 gramov, čo nám na ruke určite prekážať nebude a stane sa z neho váš neoddeliteľný spoločník.

Mi Band 7
Zdroj: Xiaomi

Práve náramky od Xiaomi sú známe nenápadnosťou a eleganciou, občas teda môžete pokojne aj zabudnúť, že nejaký náramok na svojej ruke máte. Ako sme však spomenuli, menších zmien sme sa dočkali, a tou hlavnou je teda opätovné zväčšenie displeja. Minulá generácia ponúkala 1.56″ displej, pričom v prípade siedmej generácie displej „narástol“.

Množstvo funkcií a aj podpora športových režimov

Náramku nechýba ani podpora 120 športových režimov, medzi ktorými si vyberie takmer každý. Nemusíte teda vykonávať všetkých 120 športov, no je tu veľká pravdepodobnosť, že vami preferovaná aktivita je určite na zozname podporovaných. Medzi ne zaradíme samozrejme základné aktivity ako beh, cyklistika či chôdza, no nájde sa tu aj možnosť plávania vzhľadom k vodeodolnosti na úrovni 5ATM. Medzi ďalšie športy zaradíme napríklad HIIT, veslovanie, box, volejbal alebo ďalšie rôzne aktivity od výmyslu sveta.

Mi Band 7 1
Zdroj: Xiaomi

Čínska verzia náramku rovnako podporuje NFC, teda umožňuje platby náramkom už v základe. To však pre čínsky trh nie je ničím výnimočným. Pre čínske verzie je NFC konektivita v náramku už bežnou súčasťou. Za spomenutie stojí aj to, že v náramku nájdeme rovnako aj všetky funkcie, ktoré sme našli v minulej generácii. Mi Band 7 nám teda umožní merať saturáciu kyslíku v krvi (SpO2), srdcový tep, kvalitu spánku a dýchania, zaznamenávanie menštruačného cyklu či stresu. Xiaomi však počas predstavenia žiaľ nespomenulo, či náramok disponuje aj GPS pre zaznamenávanie športu. Rovnako sme sa nedozvedeli, či v ňom nájdeme aj Always On displej, o ktorom sa v poslednej dobe rozprávalo. Čo však vieme je, že ide len o čínsku verziu náramku a na globálnu si ešte počkáme. V prípade globálnej distribúcie by sme však za náramok mohli zaplatiť približne 50 eur.

Oslovil vás nový náramok v podobe Mi Band 7? Alebo vám príde, že inovácií je v tomto prípade menej? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close