ANDROIDSpravodajstvoWindows

Váš smartfón a Windows si budú viac rozumieť. Microsoft pridáva túto funkciu do vášho počítača, môže vám ušetriť aj peniaze!

Microsoft prináša funkciu používania Android smartfónu ako webkamery. Takto bude fungovať.

Windows 11 už dovoľuje Insider užívateľom pripojiť si k počítaču Android smartfón a použiť ho ako webkameru. Nová funkcia prichádza s aktualizáciou Moment 5. 

Ak vlastníte notebook, pravdepodobne máte webkameru zabudovanú priamo do zariadenia. Tieto kamery sú postačujúce, no ak chcete niečo lepšie, fotoaparát smartfónu ponúka oveľa lepšiu kvalitu. Majitelia stolových počítačov možno nemajú vôbec žiadnu webkameru, no po novom už nebudú musieť do žiadnej investovať. Stačí pripojiť smartfón a hotovo, informuje Neowin.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Možnosť použiť smartfón ako webkameru však nie je novinkou. Užívatelia majú túto možnosť už dlho, no vo väčšine prípadov išlo buď o nespoľahlivý softvér alebo program, za ktorý ste si museli zaplatiť. Tentokrát majú užívatelia túto funkciu vstavanú rovno do operačného systému a môžu si počítač so smartfónom prepojiť rýchlo a intuitívne.  

Funkcia je zatiaľ dostupná pre Windows Insiderov. Tí môžu prepojiť smartfón s počítačom a získať tak ďalšie dodatočné funkcie. Môžu napríklad prepínať medzi kamerami, zastaviť premietanie videa alebo použiť efekty v smartfóne. K tomu nepotrebujú žiadne káble, zariadenie vedia prepojiť cez Wi-Fi.  

Pri používaní smartfónu dostanú užívatelia nové okno s dodatočnými možnosťami. V tomto okne nájdu aj stav batérie smartfónu, ktorú si môžu rýchlo skontrolovať. Ak chcete používať fotoaparát smartfónu ako webkameru, musíte mať Android aktualizovaní minimálne na verziu 9 alebo vyššiu. Následne si aktualizujte aplikáciu Link to Windows. 

Následne v počítači choďte do nastavení, otvorte si možnosť Bluetooth a zariadenia a následne vyberte Prepojenie s telefónom. V novom okne zapnite funkciu s rovnakým názvom. V nastaveniach povoľte počítaču prístup k vášmu Android smartfónu. Keď tak urobíte, Windows vás ešte vyzve na aktualizovanie Cross Device Experience Host. Následne môžete začať používať fotoaparát ako webkameru k vášmu počítaču.  

iOS momentálne nie je podporovaný

Žiaľ, táto funkcia vo Windowse zatiaľ funguje len s Android zariadeniami. Ak máte iPhone, stále sa môžete spoľahnúť na aplikácie tretích strán. Na zariadeniach macOS však iPhony môžete využívať ako webkameru bez dodatočného softvéru.  

Ako sme už spomenuli, funkcia je zatiaľ dostupná len pre Windows Insiderov. Ak neviete, ide o program, ktorý umožňuje vybraným testerom prístup k niektorým funkciám o niečo skôr. Mícrosoft touto cestou zisťuje, či všetko funguje tak ako má a následne novinku vypustí na riadnu verziu Windowsu. Môžeme teda očakávať, že možnosť používať Android smartfón ako webkameru príde pre všetkých užívateľov už čoskoro. Microsoft neponúkol žiaden konkrétny dátum, no spravidla to býva do niekoľkých týždňov.  

Ak vás funkcia zaujala, nezabudnite udržiavať váš operačný systém aktualizovaný. Nielenže tým zvýšite vašu bezpečnosť, zároveň dostanete nové funkcie hneď, ako budú dostupné.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close