AppleSpravodajstvo

iOS 18: Poznáme zoznam iPhone telefónov, ktoré by mali dostať aktualizáciu s novým softvérom

Na verejnosť sa dostal (zatiaľ neoficiálny) zoznam smartfónov a zariadení spoločnosti Apple, ktoré by mali dostať aktualizáciu s iOS 18.

Septembre bývajú naozaj vzrušujúce pre všetkých milovníkov značky Apple, vždy v septembri sa dozvieme všetko o nových zariadeniach, ktoré Apple na ten rok priniesol. Na jednu stranu je to úplne skvelá udalosť, no pre niektorých, ktorí vlastnia staršie modely iPhonov, to byť tak skvelé nemusí byť. Totižto vždy nejakým modelom skončí podpora aktualizácií. Inými slovami, ich telefóny Apple „pochová“.

Ak máte vo vrecku nohavíc ale telefóny, ako sú iPhone XS, iPhone XS či iPhone XR z roku 2018, tak možno si myslíte, že im čoskoro skončí podpora, ale nemusí to byť úplne tak, upozorňuje portál tomsguide.com. Podľa neoficiálnych informácií, by tieto, vyššie spomenuté modely, mali dostávať podporu ešte ďalší rok. Ak sa to potvrdí, bude to určite pre používateľov týchto telefónov naozaj skvelá správa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto modely iPhone telefónov by mali dostať iOS 18

Za predpokladu, že informácie, ku ktorým sa dostal portál cez známeho Aarona Perrisa, sú pravdivé a spoľahlivé, tak iOS 18 by mali dostať všetky modely telefónov nižšie.

 • iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
 • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
 • iPhone SE (2022)
 • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR

Rovnako je ale dôležité si uvedomiť, že aj keď na staršom zariadení, budete mať k dispozícii najnovší softvér, tak to automaticky neznamená, že každá funkcia bude dostupnou aj na starších telefónoch, alebo, že bude fungovať totožne napríklad na iPhone SE a iPhone 15.

Používatelia iPhone telefónov dostanú viacero AI funkcií

iOS 18 by mala obsahovať aj funkcie umelej inteligencie, na ktoré je zvedavý nejeden z nás. Pošuškáva sa, že  by telefóny iPhone mohli dostať do svojej základnej výbavy napríklad chatbota poháňaného AI. Dokonca sa objavili správy, že zamestnanci Apple testovali v minulosti chatbota, ktorého interne označovali ako Apple GPT. Či ale nájde cestu do smartfónov spoločnosti, s istotou aktuálne nevieme povedať. To ale nie je jediná funkcia, na ktorú sa používatelia iPhone telefónov môžu tešiť. Ďalej sa povráva sa tiež, že Apple má v pláne začleniť veľké jazykové modely do svojho virtuálneho asistenta, aby používateľom umožnil automatizovať viackrokové úlohy pomocou hlasových príkazov. Napríklad si predstavte, že poviete AI, aby urobila sériu fotografií a následne, aby z nich vytvorila GIF odoslala ho niektorému z vašich kontaktov..

Taktiež sa ale spomína, že iPad s čipom A10X Fusion nebude môcť upgradovať na novú verziu iPadOS 18. To by pre prvú generáciu 10,5-palcového iPadu Pro a druhú generáciu 12,9-palcového iPadu Pro znamenalo koniec. Znamená to, že iPadOS by mal byť dostupný „len“ na zariadeniach nižšie.

 • iPad Pro: 2018 a novší
 • iPad Air: 2019 a novší
 • iPad mini: 2019 a novší
 • iPad: 2020 a novší

Predpokladá sa, že Apple oznámi iOS 18 vrátane iPadOS 18 počas výročnej vývojárskej konferencii WWDC v júni a aktualizácia by mala byť uvoľnená pre všetkých používateľov s kompatibilnými telefónmi iPhone už v septembri.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close