V aplikácii Google Telefón sa podarilo aktivovať funkciu nahrávania. Okrem iného, prináša niekoľko noviniek na ochranu súkromia

V aplikácii Google Telefón sa podarilo aktivovať funkciu nahrávania hovorov. Nahrávanie však už nebude anonymné, ako tomu bolo v minulosti.

Android nahravanie hovorov
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovné dva týždne dozadu sme priniesli správy, v ktorých sme písali o tom, že v aplikácii Google telefón bola objavená časť kódu, ktorá schováva možnosť zapnutia nahrávania hovorov. Najnovšie portál xda-developers.com prišiel so správami, v ktorých hovorí, že sa im podarilo túto funkciu čiastočne aktivovať vo verzii aplikácie 44.

Google pracuje na navrátení funkcie nahrávania hovorov

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, tak redaktorom portálu xda-developers.com sa podarilo túto funkciu čiastočne aktivovať. Čiastočne píšeme preto lebo redaktori portálu píšu, že možnosť nahrávania hovorov obsahuje viacero funkcionalít, ale nie všetky sa im podarilo úspešne otestovať. Samotné nahrávanie však fungovalo, píše portál. Okrem toho rozhranie aplikácie umožňovalo aj exportovanie nahraných hovorov do viacerých formátov. Jednou z funkcií, ktoré sa im nepodarilo „rozbehať“ je možnosť prepisu hovoru do textovej podoby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej hovorí, že po začatí hovoru bude mať používateľ možnosť po klepnutí na tlačidlo „Záznam“ zaznamenať konverzáciu. Druhým dychom však dodáva, že toto nahrávanie nebude anonymné. Pravdepodobne v súvislosti s legislatívou spoločnosť Google zaviedla niekoľko „noviniek“. Pri prvej aktivácií tejto funkcie používateľovi vyskočí upozornenie s textom:

„Pri používaní funkcie nahrávania hovorov ste zodpovední za dodržiavanie platných zákonov týkajúcich sa nahrávania hovorov. Uvedomte si, že mnoho jurisdikcií vyžaduje súhlas oboch strán s takýmto nahrávaním.“

Ďalšou novinkou je aj notifikácia pre druhú stranu o tom, že hovor je nahrávaný. V upozornení, ktoré spoločnosť Google používateľovi zobrazí sa ďalej píše:

„…Okrem tohto upozornenia spoločnosť Google pri telefonickom hovore prehrá vopred aj ostatným stranám informáciu, aby ich informovala, že hovor nahrávate. Po začatí nahrávania hovoru budú ostatní účastníci počuť „tento hovor sa práve nahráva…“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre