Takto v reálnom čase zistíte, keď sa vám niekto cudzí prihlási do vášho Facebook účtu

Nastavte si notifikácie tak, aby ste boli upozornený, keď sa do vášho Facebook účtu prihlásil niekto cudzí.

Facebook upozornenie hacker
Zdroj: Vosveteit.sk

Proces prihlasovania do aplikácií ako Facebook či Gmail v poslednom čase riešime málokedy. Najmä na smartfónoch sú prihlasovacie údaje uložené a my iba priamo otvoríme a používame samotnú aplikáciu.

Zistenie prihlásenia z iného zariadenia

Funkcionalitu oznámenia o prihlásení z nového zariadenia poznáme hlavne z Google služieb. Tieto notifikácie zo strany Googlu sú až agresívne, no perfektne plnia svoju úlohu a vy tak viete o každom prihlásení do vášho účtu. V prípade, že ide o nepovolané prihlásenie tak viete zasiahnuť ihneď.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

S Facebookom to je o čosi horšie. Podobnú funkcionalitu ponúka, no automaticky zapnutá nie je. Problémy s prihlásením nepovolanej osoby sú ale rovnaké, ako v prípade Googlu. O prihláseniach do vášho Facebook účtu by ste preto mali taktiež vedieť vždy, keď sa tak stane, preto sa pozrieme na to, ako tieto notifikácie zapnúť.

Pre zapnutie týchto notifikácií prejdite do Nastavení, kde otvorte sekciu Heslo a zabezpečenie.

facebook heslo a zabezpečenie
Zdroj: vosveteit.sk

V tejto sekcii následne vyberte možnosť Dostávať upozornenia na neidentifikované prihlásenia.

facebook dostávať upozornenia
Zdroj: vosveteit.sk

Potom si už iba vyberte spôsob, akým vás bude Facebook informovať o prihlásení z nového zariadenia. Vybrať si pokojne môžete aj oba spôsoby a to e-mailom a/alebo upozornením na Facebooku. Ako hovorí aj názov, upozornenia sa budú týkať iba nových zariadení. Ak sa teda pravidelne prihlasujete z jedného počítača, tak vás o tom Facebook nebude vždy informovať.

facebook upozornenia na prihlásenia
Zdroj: vosveteit.sk

Skontrolujte si zoznam prihlásených zariadení

Aktivitu prihlásení na Facebooku si treba vždy sledovať. Ak ste si tieto upozornenia zapli iba teraz, tak si určite skontrolujte zoznam zariadení, ktoré sú k účtu priradené. V prípade, že sa niekto cudzí v minulosti prihlásil do vášho účtu, tak o tom notifikáciu nedostanete.

To si skontrolujete znova v Nastaveniach v sekcii Heslo a zabezpečenie pod názvom Kde ste prihlásený/-á.

Ako zistit ci vam niekto hackol facebook ucet_4
Zdroj: Vosveteit.sk

V následne zobrazenom zozname si viete skontrolovať všetky zariadenia, s ktorými ste sa do vášho Facebook účtu prihlásili. Ak sa vám niektoré zariadenie nepozdáva, tak kliknite na tri bodky napravo od jeho názvu a zariadenie odhláste.

Ako zistit ci vam niekto hackol facebook ucet_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Zvýšte zabezpečenie svojho účtu

Úplne jednoducho sa viete takýmto nepríjemnostiam vyhnúť tým, že si zapnete Dvojstupňové overenie. Jeho zapnutie sa nachádza taktiež v Nastaveniach v sekcii Heslo a zabezpečenie. Zasielanie overovacích kódov si viete nastaviť pomocou SMS správ, alebo cez overovaciu aplikáciu.

facebook dvojfázové overenie
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že týmito návodmi sa zvýši bezpečnosť vášho Facebook účtu a vy sa tak budete na internete cítiť o čosi bezpečnejšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre