SpravodajstvoZariadenia

Spoločnosť OPPO zrejme predstaví svoj 10-násobný hybridný zoom už v túto stredu

14. januára spoločnosť OPPO oznámila, že 16. januára usporadúva „Konferenciu OPPO 2019 o technológii budúcnosti“. Presná téma konferencie je „Ten for the See“. Predpokladá sa, že spoločnosť OPPO by mohla priniesť 10x optický zoom, čiže hybridnú technológiu optického priblíženia.

Minulý mesiac sa na internete objavil OPPO patent týkajúci sa technológie multi-zoom. Predpokladá sa, že OPPO pracuje na technológii 10x hybridného zoomu. Treba podotknúť, že už v roku 2017 sa na Svetovej konferencii o mobilných komunikáciách (MWC) spoločnosť OPPO stala prvou, ktorá zaviedla technológiu 5x hybridného optického zoomu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O čo vlastne ide ?

V srdci tejto technológie je dvojitá šošovka, ktorá sa opiera o dvojitý teleobjektív pre zväčšenie obrazu. A však technológia OPPO s 5x Optical zoom vyžaduje dlhšiu ekvivalentnú vzdialenosť. Aby sa nezväčšila hrúbka mobilného telefónu, OPPO použil periskopový modul ako teleobjektív. Na rozdiel od bežného vertikálneho objektívu je telephoto objektív OPPO vodorovne umiestnený vo vnútri mobilného telefónu cez reflexný hranol. Ten následne refraktuje svetlo na obrazový snímač, takže dokáže výrazne znížiť veľkosť objektívu. Podľa oficiálnych údajov je hrúbka OPPO objektívu len 5,7 mm. Okrem toho má funkciu anti-shake, ktorá pri zapnutí 5-násobného optického zoomu zabezpečí celistvosť aj vzdialenejších fotiek.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Oppo)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close