Sony chce priniesť do smartfónov kvalitu profesionálnych fotoaparátov

Sony reaguje na dopyt po kvalitných fotoaparátoch. Spoločnosť si dala za cieľ priniesť kvalitu fotografií zo zrkadloviek aj do smartfónov.

kamera sosovka lens-490806_1920
Zdroj: Pixabay.com (geralt)

Počas tlačovej konferencie v  Číne, Sony ukázalo verejnosti ako pokročili s technológiou digitálnych kamier vo svojich smartfónoch. Šéf oddelenia taktiež ukázal, aké sú ich plány do budúcna. Podľa spoločnosti dopyt po multi-objektívových kamerách a väčších čipoch na mobilnom trhu prekročil všetky ich očakávania.

Napríklad 48 megapixelový objektív IMX586 bol súčasťou každého priemerného smartfónu, ako aj v  ich vlajkových lodiach. Toto zariadenie bolo základom pre budúci vývoj ultravýkonných fotoaparátov. Budúci rok sa na scénu majú dostať 64 megapixlové a  108 megapixlové objektívy. Sony zvýšilo produkciu, aby sa nestratili medzi svojimi konkurentmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Sony
Zdroj: gizchina.com

Zrkadlovka v  mobile? To je cieľ spoločnosti Sony

Ďalej spoločnosť uvádza, že pracujú na vylepšení svojich senzorov. Do budúceho roka chcú priniesť lepšie HDR, fotenie pri nižšom svetle, auto-focus a  ďalšie. Mieria vysoko a ich cieľom je dosiahnuť kvalitu zrkadlových fotoaparátov. Vzhľadom na to, koľko detailov dokáže zrkadlovka zachytiť, jedná sa o odvážny plán, avšak Sony chce vypustiť väčšie čipy a  postupne aplikujú aj technológiu polarizovaného snímania.

image-sony
Zdroj: Sony via gzichina.com

Ďalej chce technologický velikán spustiť technológiu spájania prvkov, ktoré by docielili lepšie HDR spolu s  rozmazávaním pozadia. Tento model urobí cieľové objekty ostré, zatiaľ čo rozmaže pozadie. Ďalej firma pracuje na technológií auto-focus, ktorá sa neskôr spojí s HDR a dokáže tak lepšie fotiť aj v tmavšom prostredí.  Sony ráta s tým, že na predajoch zarobia 1.04 triliónov yenov (8 319 453 900 000 001 eur). Najväčší dopyt bude z čínskeho trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre