Samsung prináša novú mobilnú aplikáciu, ktorej úlohou je navýšenie grafického výkonu

Novinka s názvom GameDriver je určená pre vybrané vlajkové smartfóny zo série Galaxy Note a Galaxy S

samsung galaxy s20 fe ilustracny
Zdroj: Samsung

Juhokórejská spoločnosť Samsung prináša na vybrané smartfóny novú aplikáciu s názvom GameDriver, ktorej hlavným cieľom je navýšenie grafického výkonu, napríklad pri hraní mobilných hier. Nová aplikácia je založená na nástroji GPU Inspector Tool, ktorý bol v tomto roku predstavený priamo hlavným vývojárom operačného systému Android, spoločnosťou Google.

Nový nástroj určený pre procesory Snapdragon

Samotný nástroj GPU Inspector Tool je však snažením spoločností Google a Qualcomm, ktoré sa pokúsili o možnosť aktualizácie ovládačov grafických čipov v niektorých procesoroch typu Snapdragon. Snaženie vývojárov však očividne prináša prvé výsledky, keďže už v tejto dobe výrobca sľubuje podporu v prípade smartfónov vybavených grafickými čipmi Snapdragon 765, Snapdragon 855 a 855+ a Snapdragon 865.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ukrátení nebudú ani majitelia smartfónov s procesormi Exynos

V prípade podporovaných smartfónov od spoločnosti Samsung je však situácia, respektíve podpora jednotlivých čipov o čosi odlišnejšia. Vlajkové zariadenia od juhokórejského výrobcu totižto prichádzajú už roky na medzinárodné trhy v dvoch variantoch – v našich končinách sú viaceré modely vybavené procesormi Exynos s grafickými čipmi Mali, pričom na vybraných zahraničných trhoch sú tieto smartfóny vybavené procesormi Snapdragon s grafickými čipmi Adreno. Túto nemalú prekážku sa však vývojárom Samsungu zrejme podarilo pokoriť, keďže nová aplikácia GameDriver umožňuje aktualizáciu ovládačov aj v prípade zariadení s procesormi Exynos.

Zoznam podporovaných zariadení je zatiaľ obmedzený

Aktuálne však prebieha iba prvotná pilotná fáza, kedy spoločnosť Samsung otestuje funkčnosť tohto nástroja na svojich vlajkových smartfónov. V tomto momente tak na zozname podporovaných smartfónov nájdeme iba zariadenia z modelových radov Galaxy S20 a Galaxy Note20. Postupom času by sa mal však zoznam podporovaných zariadení rozširovať o ďalšie modely.

Aplikácia zatiaľ podporuje trojicu najpopulárnejších mobilných herných titulov

Situácia je čiastočne obmedzená aj zoznamom podporovaných hier, v ktorých bude citeľné navýšenie grafického výkonu. Na zozname je momentálne iba trojica hier – Black Desert, Call of Duty: Mobile a Fortnite. Aj tento zoznam by sa mal však časom rozširovať o ďalšie populárne mobilné tituly. Samotná aplikácia by mala byť už v týchto momentoch dostupná priamo v obchode Google Play Store.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre