Samsung očakáva rozmach Windows tabletov

Zdroj: Pocketnow

Po tom čo Windows 8 a Windows 8.1 sa na tabletoch moc neujali a v podstate z trhu s tabletmi sa pomaly vytrácali, tak to sa nedá povedať o najnovšom Windowse 10, ktorý dobíja brehy používateľov.

Tomuto trendu nasvedčujú najme  posledné štatistiky, v rámci ktorých sa výrazne darí Windows zariadeniam na úkor operačného systému Android a iOS napríklad v podobe zvyšovania celkového počtu predaných kusov Windows tabletov, kde na druhej strane konkurencia zaznamenáva opačné čísla. K tomuto trendu sa však pridáva aj jeden z najväčších technologických gigantov, spoločnosť Samsung.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Eric McCarty, viceprezident marketingovej sekcie spoločnosti Samsung zdieľa totiž podobný názor, vidí totiž  v budúcnosti rozmach práve Windows tabletov. Na MWC 2017 sa ďalej rozrozprával o tom, že očakávame zachovanie rastúceho trendu, a tak isto dodáva, že v budúcnosti by Windows mohol pokrývať až 60% 2-in-1 zariadení bežiacich, čo predstavuje príležitosť rastu z roka na rok o 140% (pozn. redakcie: v rámci daného segmentu).

Tento rastúci trend má na svedomí vraj potreba zvýšenej produktivity na cestách, a to je aj jeden z dôvodov prečo spoločnosť predstavila počas MWC 2017 Samsung Galaxy Book.

Rovnakému zmýšľanie majú pravdepodobne aj ostatné spoločnosti, totiž viacero výrobcov počnúc tými najväčšími predstavilo viacero zariadení bežiacich s OS Windows 10. Napríklad Lenovo predstavilo Yoga Book aj vo Windows verzii, tak isto aj spoločnosť Alcatel predstavila zariadenie Plus a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre