SpravodajstvoTechnológie

Roboty SpotMini od Boston Dynamics sa naučili ďalšie úkony. Najnovšie si dokážu otvoriť dvere a následne ich podržať pre „kamaráta“

Pamätáte si ešte na robota menom Atlas od spoločnosti Boston Dynamics, o ktorom sme písali ešte v novembri 2017? Najnovší prototyp robota Atlas vtedy dokázal naozaj neuveriteľné gymnastické kúsky. Spoločnosť sa jeho schopnosťami pochválila na platforme Youtube, kde robot zožal naozaj obrovský úspech. Atlas ale nie je jediný šikovný robot od tejto spoločnosti so sídlom v USA. Ďalším zručným robotom je aj SpotMini, ktorý svojim vzhľadom a schopnosťami pripomína najmilovanejších zvieracích miláčikov človeka.

Robot SpotMini je podľa spoločnosti určený pre každú domácnosť alebo kanceláriu

SpotMini je malý štvornohý robot, ktorý pohodlne zapadne do každej kancelárie alebo domova. Váži iba 25 kg (s ramenom 30 kg). SpotMini je plne elektrický a na jedno nabitie vydrží až 90 minút, samozrejme, výdrž závisí aj od činností, ktoré vykonáva. Ako bonus, robot SpotMini je najtichší robot, ktorý spoločnosť Boston Dynamics vyrobila. Robot podobajúci sa na psa dokáže naozaj všeličo. Videli sme ho chodiť po schodoch, zdvíhať objekty a behať, no Boston Dynamics posúva jeho schopnosti na vyššiu úroveň. Vďaka prídavnému ramenu, ktoré slúži primárne na dvíhanie objektov, si robot dokáže sám otvoriť dvere. Nejedná sa o nič prelomové, podobné kúsky sme už videli pred pár rokmi, no najnovšie video od spoločnosti Boston Dynamics je v niektorých situáciách až komické a ľuďom sa nad ním pozastavuje rozum, kde sa technika za tie roky posunula.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vo videu uvidíte robota SpotMini, ktorý si ide po kancelárií, no narazí na zatvorené dvere. Robot ale nie je vybavený prídavným ramenom, tak si zavolá o čosi šikovnejšieho kamaráta. Ten na zvolanie kamaráta dobehne, dvere mu otvorí, podrží a následne spoločne vojdú do miestnosti. Pod videom sa objavilo množstvo komentárov o tom, že sú roboty naozaj až hrôzostrašné. Tento fakt potvrdím aj ja osobne. Nedokážem si predstaviť situáciu, kedy by som v kľude kráčal po miestnosti alebo po ulici a spoza chrbátu by na mňa vybehol robotický pes, ktorý by zazeral svojim robotickým ramenom.

Zdroj: Youtube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close