Redmi K30 Pro: Cena zariadenia bude o niečo vyššou, ale stále atraktívnou. Oplatí sa jeho kúpa?

Cena smartfónu Redmi K30 Pro je poodhalená. Smartfón nebude vôbec lacným špásom, ale aj napriek tomu, ide o veľmi atraktívnu cenu.

Xiaomi Redmi K30 Pro_technologia 5G multilink
Zdroj: Redmi, Xiaomi, (Úprava Vosveteit.sk)

Posledné dni sme mohli čítať viacero správ týkajúcich sa smartfónu Xiaomi Redmi K30 Pro. Neišlo pritom o žiadne úniky dát alebo špekulácie, ale o oficiálne komunikované informácie  spoločnosťou Redmi. Napríklad, že smartfón bude vybavený technológiou Bluetooth 5.1, ktorá má dosah viac ako 400 metrov vrátane nižších latencií,  technológiou 5G MultiLink,  vďaka ktorej budeme mať stabilnejšie pripojenie k internetu a podobne. Okrem iného spoločnosť poodhalila aj to, že pri zhotovení základnej dosky použila novú metódu jej dizajnu, vďaka ktorej sa jej podarilo na ploche 1 cm² umiestniť v priemere až neuveriteľných 61 komponentov.

Doterajšie dostupné správy jednoznačne hovoria, že spolu s nadpriemernými parametrami príde aj nadpriemerná cena. Tá v skutku nebude malou, naznačujú to najnovšie správy. Na fotografii nižšie môžete vidieť zachytené ceny, ktoré hovoria, že zariadenia vo verzii 8GB/128GB bude stáť 3,699 Yuanov a vo verzii Zoom Edition 3,990 Yuanov. Po prepočte ide tak o sumu približne 486€ a 525€. Zároveň treba dodať, že ide o ceny pre čínsky región. Inými slovami, v  našom regióne môžeme očakávať  príplatk (minimálne) v podobe CLA a DPH.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Redmi K30 Pro cena
Zdroj: gizmochina.com

Druhým dychom však treba povedať, že hoci očakávané ceny sú vysokými, tak aj napriek tomu ide o relatívne atraktívne ceny. Dnes o smartfóne napríklad vieme, že ponúkne procesor Snapdragon 865 s podporou 5G technológie, 4 kamery umiestnené v zadnej stene s hlavným 64-megapixelovým snímačom Sony IMX686, prednú vysúvaciu selfie kameru, výstup pre slúchadlá, 4 700mAh batériu, či podporu rýchleho nabíjania do 33W. Zariadenie by zároveň malo ponúknuť LPDDR5 typ RAM pamäte a UFS 3.1 pamäťový modul. Okrem iného displej zariadenie by mal byť vybavený vnoreným skenerom odtlačkov prstov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre