Predstaví Lenovo najvýkonnejší smartfón tohto roka? Xiaomi, Nubia či Asus budú mať čo robiť

Predstaví spoločnosť Lenovo najvýkonnejší smartfón roka 2020? Podľa zverejneného statusu na sociálnej sieti Weibo nemusí mať k tomu ďaleko.

smartfony Lenovo
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Aktuálne kráľom výkonnostných rebríčkov podľa AnTuTu je smartfón Rog Phone 2 od spoločnosti Asus. Už čoskoro však môžeme očakávať, že kartami zamiešajú novo predstavené smartfóny od Samsungu či Xiaomi. Za spomenutie určite stojí smartfón Mi 10 Pro, ktorý podľa oficiálnych tvrdení spoločnosti dosahuje skóre v AnTuTu viac ako 580-tisíc bodov. Reálne výsledky testovania používateľmi sú však z pravidla nižšími, ale aj napriek tomu nepredpokladáme, že nastane až tak výrazný rozdiel. Je to teda len otázka času, kedy predbehne dostatok testovaní zariadení a umiestení sa na prvej priečke. Rovnako bude zaujímavé sledovať aj reálne výsledky smartfónu Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý podľa viacerých zdrojov dosahuje skóre približne 520-tisíc bodov.

najvykonnejsi smartfon k 15.2
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Lenovo prostredníctvom sociálnej siete Weibo publikovala status, v ktorom píše: „The Game is On! Now, It’s My Turn!“, teda, „Hra začala! Teraz je môj čas!“ odkazujúc na AnTuTu kde hovorí, že dosiahnuté skóre ich pripravovaného smartfónu je cez 600-tisíc bodov. Presne číslo však spoločnosť neodhaľuje. Spoločnosť Lenovo okrem toho ešte prezradila, že smartfón bude poháňaný procesorom Snapdragon 865 s podporou 5G technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podarí sa spoločnosti predstaviť najvýkonnejší smartfón roka? Tak na túto otázku dnes nemáme odpoveď. S istotou vieme však povedať, že pôjde o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu, ktorý však dostane bezpochyby silnú konkurenciu. Očakáva sa totiž predstavenie viacerých smartfónov v priebehu roka, ktoré určite zamiešajú kartami. Sú nimi napríklad Xiaomi Black Shark 3, Red Magic 5G, Asus Rog Phone 3, OnePlus 8 Pro a ďalšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre