Pozrite si prvé reálne náhľady z nadstavby One UI 3.0 (BETA) od spoločnosti Samsung založenej na Androide 11

Nadstavba One UI 3.0 založená na Androide 11 je dostupná zatiaľ len pre uzavretú skupinu BETA testerov

Samsung Android
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), Iconfinder

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Google uvoľnila nový Android 11 vrátane verzie Go, ale aj napriek tomu, väčšina používateľov si na jeho dostupnosť musí ešte počkať bez ohľadu na to, od ktorého výrobcu majú smartfónov (s výnimkou majiteľov telefónov Pixel od spoločnosti Google).

V priebehu minulého mesiaca spoločnosť Samsung oznámila vývoj nadstavby ONE UI 3.0, ďalej prekvapila predĺžením softwarovej životnosti smartfónov, a najnovšie prekvapuje sprístupnením najnovšej verzie nadstavby založenej na Androide 11. Na tému upozorňuje portál xda-developers.com, ktorý okrem iného prináša aj prvé náhľady.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite si náhľady nadstavby ONE UI 3.0 založenej na Androide 11

Ako môžete nižšie vidieť, tak Samsung sprístupnil najnovšiu verziu nadstavby v BETA programe, ktorá je založená na Androide 11. Portál upozorňuje na hlavné dizajnové zmeny, medzi ktorými si ako prvú všimnete notifikační lištu s Blur efektom (efektom rozmazania pozadia).

One UI 3.0_Samsung_Android 11_notifikacna lista
Zdroj: xda-developers.com

Ďalej z publikovaných náhľadov možno vidieť, že Samsung kompletne prekopal aj nastavenia, ktoré sú viac členitými.

ONE UI 3.0_Samsung_sekcia nastavenia
Zdroj: xda-developers.com

Ďalšia zmena, na ktorú narazíte po krátkej chvíli používania zariadenia, je úprava možnosti nastavení zvuku, ktorú vyvoláte hardwarovými tlačidlami. Okrem iného boli pridané aj nastavenia týkajúce sa funkcie „Liva caption“, teda živých tituliek.

One UI 3.0_Android 11_ovladanie hlasitosti
Zdroj: xda-developers.com

Redaktor portál xda-developers.com ďalej píše, že Samsung implementoval do nadstavby viacero funkcionalít, ktoré boli predstavené spolu s Androidom 11. Ide napríklad o funkciu bublín, ktoré znázorňujú notifikácie z komunikačných aplikácií, ovládanie multimediálnych súborov v notifikačnej lište a podobne.

Samsung_ONE UI 3.0_Android 11_nahlady
Zdroj: xda-developers.com

Nižšie na videu si môžete zas pozrieť animácie a prechody medzi jednotlivými sekciami vrátane ďalších dizajnových zmien z uzavretého programu One UI 3.0 beta.

Ako sa vám pozdávajú zmeny? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre