Pozor! Slováci hlásia podvodné správy, v ktorých sa píše, že ste vyhrali peniaze. Ide o podvod!

Nenechajte sa nachytať touto podvodnou správou

podvodna sprava
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Slováci vo zvýšenej miere hlásia podvodné správy od odosielateľa „Žrebovanie“, v ktorej sa píše, že ste vyhrali 800€. Ide však o podvod. Na tému upozorňuje Polícia SR prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

„AKTUÁLNE: SLOVÁKOV SA POKÚŠA OKRADNÚŤ TÁTO PODVODNÁ STRÁNKA

Viacerí ste nás upozornili na stránku „Zrebovanie.“, ktorá vám dnes odoslala takéto správy. Opäť ste mali niečo vyhrať a opäť ste mali pred „odoslaním“ výhry poslať organizátorovi číslo vašej karty. Absolútne nelogické. Dávajte si pozor na takéto lacné pokusy o podvod! Stránku nahláste aj spoločnosti Facebook.“

Ide o podvod, neposielajte svoje údaje nikomu!

Ako môžete vidieť nižšie, tak správa uvádza, že ste vyhrali peniaze, avšak podvodníci pýtajú od ľudí čísla z kreditnej karty, aby mohli „šťastným“ výhercom poslať peniaze. Tu však treba dodať, že tieto čísla v praxi nefungujú ako číslo účtu a nie je možné na číslo účtu poslať prostredníctvom nich peniaze. Tieto čísla slúžia na to, aby bolo možné pomocou karty vykonávať online platby.  Inými slovami, potom ako odošlete tieto údaje, tak útočník je schopný vykonať platby prostredníctvom internetu z vášho účtu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odporúčame vám po obdržaní tejto správy obratom nahlásiť profil, z ktorého ste ju obdržali a zablokovať stránku.  V prípade, ak ste už odoslali údaje z platobnej karty, tak bezodkladne kontaktujte vašu banku, aby kartu zablokovala. Prípadne, ak používate mobilnú aplikáciu, tak prostredníctvom nej je možné kartu zablokovať.

Pevne veríme, že ste sa nenechali nachytať. Ak môžete, tak zdieľajte túto správu aj medzi svojich priateľov, aby sa nenechali nachytať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre