SpravodajstvoWindows

Posledná aktualizácia pre Windows 10 (Build 16226) prináša radu vylepšení. Pozrite si ich prehľad

Microsoft počas včerajšieho dňa vypustil do obehu novú aktualizáciu pre Windows 10 zariadenia zapojené v rámci programu Windows Insider – Fast Ring. Reč je konkrétne o Builde 16226. Nižšie Vám prinášame prehľad tých najvýznamnejších zmien a noviniek.

Aktualizácia Windows 10 Build 16226 priniesla

  • Vypínanie okien v rámci prehliadača Microsoft Edge je oveľa jednoduchšie. Odteraz budete mať vždy prístupné tlačidlo „X“ aj v prípade dialógových okien (vyvoláných napr. prostredníctvom JavaScript-u).
  • Pribudla možnosť migrácie Cookies súborov a Nastavení z prehliadača Chrome do Microsoft Edge.
  • V rámci prehliadania webstránok pribudla možnosť „opýtania“ sa Cortany na vybraný výraz. Stačí len zvýrazniť text a prostredníctvom pravého tlačidla aktivovať hlasovú asistentku.

   Zdroj: Windows blog

  • V rámci vylepšení prehliadača Microsoft Edge sme sa ďalej dočkali možnosti ukladania „Obľúbených stránok“. Konkrétne pribudli nové nastavenia možnosti ukladania do jednotlivých folderov.

   Zdroj: Windows blog

  • Pribudla aj možnosť upravovania URL adresy v rámci vašich obľúbených položiek.

   Zdroj: Windows Blog

  • Microsoft ďalej aktualizoval sadu emotikonov na verziu „Emoji 5.0“. Obsahujú viacero nových obrázkov – od avatarov, obrázkov jedla, dinosaurov až po fantasy charaktery.

   Zdroj: Windows blog

  • Pribudol aj panel vyhľadávania emotikonov.

   Zdroj: Windows blog

  • Mnohých poteší aj funkcia OneDrive Files On-Demand, ktorá dostala ďalšie rozšírenia. Inými slovami súbory na požiadanie. Funkcia umožňuje náhľad sťahovania vyžiadaných súborov, možnosti jeho zrušenia, informácie ktorá aplikácia si vyžaduje daný súbor a mnoho ďalšieho. Oficiálny popis funkcie znie: „funkciou Files On-Demand máte prístup k všetkým súborom, ktoré máte uložené a nemusíte ich sťahovať a využívať úložisko vášho zariadenia. Všetky vaše súbory, dokonca aj online-only súbory, sú dostupné vo Windows Prieskumníkovi, tak ako každý iný súbor. Kedykoľvek budete mať možnosť otvoriť online-only súbory alebo Windows Store aplikácie pomocou nástroja Windows file picker. Keďže to funguje aj s vaším osobným, a rovnako aj s pracovným OneDrive diskom, môžete ho využívať v každodennej práci. Taktiež je kompatibilný aj s SharePoint Online team.“ 

   Zdroj: Windows blog

  • Microsoft ďalej vylepšil rozhranie Shell, konkrétne tešiť sa môžeme na interaktívne reakcie v rámci rozhrania.
  • Aktualizácie sa dočkala aj kontextová ponuka Prehliadača súborov. Po novom budete môcť napríklad zdieľať súbory prostredníctvom jedného kliknutia.

   Zdroj: Windows blog

  • Kalkulačka vo Windows 10 dostala možnosť prepočítavania menového kurzu.

   Zdroj: Windows blog

Zdroj: Windows blog, úvodný obrázok (vlastný)

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close