Omrzel vás vzhľad vášho Xiaomi? Pozrite sa na tieto nastavenie, ktorými ho viete prekopať a vdýchnuť mu nový vietor do plachiet!

Vdýchnite svojmu Xiaomi nový vietor do plachiet.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi smartfóny vo všeobecnosti patria medzi zariadenia, ktoré si môžeme vo veľkej miere prispôsobiť. Môžeme meniť vzhľad písma naprieč rozhraním systému, ikony, motívy a podobne. Najlepšie na tom je, že všetky zmeny možno navzájom medzi sebou kombinovať. Dnes by sme vám chceli ukázať 5 tipov, ako si môžete upraviť vzhľad vášho rozhrania. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Prispôsobte si hodiny na uzamknutej obrazovke

MIUI nám umožňuje zobrazovať hodiny na uzamknutej obrazovke rôznymi spôsobmi. Ide o prvok, ktorý máme mnohí častokrát pred očami najčastejšie. Dôvodom je, že jednak chceme byť informovaní o aktuálnom čas, tak na uzamknutej obrazovke častokrát sledujeme i notifikácie z aplikácií. Formát hodín si môžeme upraviť potom, ako si otvoríme Nastavenia nášho smartfónu a následne zvolíme sekciu Aktívny displej a Zamknutá obrazovka. Potom otvorte možnosť Formát hodín na Zamknutej obrazovke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmeňte si štýl panela s upozorneniami

Panel s upozorneniami je časť rozhrania smartfónu, s ktorou interagujeme vo zvýšenej miere. Otvorte si Nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Upozornenia a centrum ovládania. Potom zvoľte možnosť Notifikačná roletka, kde budete mať na výber z dvoch možností.

Upravte si indikátor batérie

Ďalšie z mnohých prispôsobení, prostredníctvom ktorého viete tvarovať vzhľad rozhrania systému, je prostredníctvom zmeny vzhľadu indikátora batérie. K týmto nastaveniam sa dostanete potom, ako si otvoríte v Nastaveniach sekciu Obrazovka a v spodnej časti zvolíte možnosť Centrum ovládania a stavový riadok. Potom otvorte možnosť Indikátor batérie.

Zmeňte si animáciu čítačky odtlačkov prsta

Ak disponujete čítačkou prstou implementovanou v displeji smartfónu, tak by ste nemali prehliadnuť toto ďalšie nastavenia, prostredníctvom ktorého môžete zmeniť vzhľad animácie čítačky odtlačkov prstov. Otvorte si Nastavenia vášho smartfónu a potom zvoľte možnosť Heslá a zabezpečenie. Potom kliknite na možnosť Odomknutie prostredníctvom odtlačku prstu a zvoľte možnosť Animácia odtlačku prsta.

Upravte si vzhľad Centra ovládania a ďalších častí zariadenia

Posledným typom, ktorý by sme vám chceli dať do pozornosti, ako si môžete upraviť vzhľad vášho zariadenia, je prostredníctvom sekcie Motívy. Tá umožňuje okrem kompletného prekopania vzhľadu rozhrania systému prostredníctvom motívov, prekopať aj len konkrétne časti zariadenia bez toho, aby ste museli novú tému aplikovať na celé rozhranie systému. Rovnako môžete prostredníctvom tejto sekcie aj kombinovať jednotlivé motívy. Poďme sa pozrieť, ako na to. Otvorte si Nastavenia vášho smartfónu a potom sekciu Motívy. Následne kliknite na možnosť Zistiť viac  v spodnej časti kliknite na ikonu Profilu. Následne budete môcť spravovať stiahnuté motívy vo vašom smartfóne pričom prostredníctvom sekcie Prispôsobiť motív, môžete kombinovať jednotlivé témy medzi sebou. Ak budete chcieť upraviť vzhľad Centra ovládania, tak je potrebné upraviť nastavenia Stavového riadku.

Nižšie vám dávame do pozornosti niekoľko zaujímavých tém, ktoré stoja za pozornosť (pri niektorých témach, aby ste ich vedeli dohľadať, je potrebné zmeniť región smartfónu na Indiu).

 1. Pixel Neo G
 2. Freedom
 3. Nubia Red Magic
 4. Bob Marley_3MDS
 5. CrackingHouse
 6. WenyCLM
 7. Cherry Blossom_3MDP
 8. New Year_4
 9. Dream OS V12
 10. Black Shark 3d
 11. Neon_3MDP
 12. Neon girl_3MDS
 13. Linear Neon_3MDS
 14. Beautification
 15. NewYear 2021
 16. New Year_3
 17. Sprinkles

Mimochodom, ak by vám chýbali niektoré z vyššie spomínaných funkcií vo vašom smartfóne, tak nám dovoľte dať do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, ako môžete zapnúť skryté funkcie vo vašom Xiaomi. Do pozornosti vám rovnako dávame, že postup vyššie sa môže mierne líšiť v závislosti od verzie MIUI a konkrétneho modelu smartfónu. Návod vyššie sme pripravovali na smartfóne Poco F2 Pro vo verzii MIUI Global 12.5.2.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre