Nové smartfóny Xiaomi Mi A3 s Androidom One budú zrejme vybavené skenerom odtlačkov prstov v displeji

Xiaomi Mi A2 uvodny obrazok
Zdroj: produktová fotografia

Nová generácia smartfónov Mi A od spoločnosti Xiaomi je na ceste. Smartfóny budú podľa všetkého pokračovať v klasickom mimo-čínskom označovaní a ponesú názvy Mi A3 a Mi A3 Lite. Podľa zahraničného portálu XDA-Developers, ktorý s informáciami prišiel ako prvý, budú populárne smartfóny strednej triedy opäť poháňané Androidom One, pričom ponúknu opäť o čosi modernejšie technológie.

Pyxis, Bamboo a Cosmos

Redaktori portálu XDA-Developers sú vo svete technológií známi svojou silnou investigatívou a hľadaním nových skutočností v rámci oboru. Ich bystrým očiam väčšinou neujdú ani tie najmenšie detaily a ináč tomu nebolo ani v tomto prípade. Po dlhšom skúmaní firmvérov a iných zdrojov totižto narazili na 3, doposiaľ neznáme kódové označenia: pyxis, bamboo_sprout a cosmos_sprout.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Operačný systém – Android One

Už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o 3 rozdielne zariadenia, pričom 2 disponujú príponou sprout. Takáto prípona sa v minulosti používala na označenie smartfónov s operačným systémom Android One, čo naznačuje, že sa jedná práve o smartfón triedy Mi A, ktoré ním disponovali už minulý rok.

Zabudovaný skener odtlačkov prstov

V prezeraných dokumentoch sa taktiež nachádzali aj zmienky o tom, že sú smartfóny testované s fod. Podobne ako v prípade operačného systému, aj fod skrýva hlbšiu podstatu. Takouto skratkou bol už v minulosti označovaný fingerprint-on-display, čiže zabudovaný skener odtlačkov prstov v displeji.

Čo je tretie mýtické zariadenie?

O treťom zariadení pyxis zatiaľ reč nebola a tak sa pozrime bližšie, o aké zariadenie teda ide. Smartfóny triedy Mi A mali aj v predošlých generáciách svojho čínskeho brata, ktorý bol minulý rok označovaný ako Mi 6X. Podobne ako tento rok, čínsky brat opäť nebude vybavený verziou operačného systému Android One.

Technické špecifikácie sú zatiaľ neznáme

O bližších technických špecifikáciách novej triedy Mi A3 zatiaľ príliš reč nebola, no ich základné parametre sa dajú aspoň čiastočne odhadnúť. Keďže bude smartfón patriť do strednej triedy, určite bude vybavený jedným z mid-ranged procesorov od spoločnosti Qualcomm. Dobrým adeptom by bol Snapdragon 675. Ďalšou, takmer potvrdenou skutočnosťou je, že smartfóny nebudú vybavené OLED displejom, ktorý sa v lacnejších smartfónoch jednoducho nevyužíva a taktiež by nedokázal spolupracovať so skenerom odtlačkov prstov v displeji, ktorý využíva spoločnosť Xiaomi. Na bližšie informácie a špecifikácie si ale musíme ešte zopár mesiacov počkať.

Zdroj: XDA-developers.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia – Mi A2)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre