Nová webová aplikácie „Squoosh“ od Google umožňuje živú editáciu kvality obrázkov. Je jednoduchá a spĺňa svoj účel na jednotku

squoosh.app online aplikacia na redukciu velkosti obrazku-min
Zdroj: vlastný

Krásne obrázky plné detailov potešia nejedného milovníka kvalitných záberov. Majú však jeden háčik. Ak nemáte super rýchly počítač tak sa otvárajú pekelne dlho. Tento problém je v prípade klasických HDD diskov ešte o niečo výraznejší ako v prípade rýchlych SSD diskov. Google si preto pre nás prichystal skvelú webovú aplikáciu Squoosh, ktorá umožňuje online editáciu obrázku.

Online redukcia veľkosti obrázkov

Aplikácia okrem klasickej redukcii kvality obrázkov ponúka aj pokročilé možnosti. Dokonca nechýba ani podpora viacerých kodekov, ktoré nie sú bežne dostupné v prehliadačoch (napr.: MozJPEG, OptiPNG,..). Aplikácia je dostupná ako pre prehliadač Google Chrome tak aj pre ostatné internetové prehliadače. Ako aplikácia funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čerešničkou na torte je, že aplikácia ponúka živý náhľad kvality vrátenie redukcie dát. Stačí otvoriť stránku aplikácie a následne pretiahnuť obrázok do webového prehliadača. Následne sa vám otvorí editor.

Zdroj: via TheVerge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre