Mozilla chce vo svojom prehliadači Firefox blokovať oznamovacie okná. Zmeny možno očakávať už v dohľadnej dobe

Mozilla na základe prieskumu zistila, že oznamovacie okná sú veľmi nepopulárnymi. Preto ich od verzie Firefox 72 bude automaticky blokovať.

Firefox Mozilla
Zdroj: Mozilla

Spoločnosť Mozilla ešte začiatkom tohto roka ohlásila, že má v  pláne zredukovať množstvo notifikácií, ktoré používatelia ich internetového prehliadača Firefox dostávajú na dennej báze. Spoločnosť tento prísľub plánuje plnohodnotne naplniť od nového roka. Ohlásila totiž, že od verzie prehliadača Firefox 72 bude automaticky nastavené blokované oznamovacích okien. Upozorňuje na to portál Fonearena.com.

Menej oznamovacích okien

Od verzie prehliadača Firefox 72 budú vyskakovacie okná defaultne nastavené ako blokované. Na to, aby sa používateľom zobrazovali, bude musieť používateľ vykonať aktivitu v  podobe udelenia súhlasu. Táto „žiadosť“ zo strany webovej stránky sa zobrazí používateľovi v adresnom riadku, hneď vedľa URL adresy. Používateľ následne bude musieť kliknúť na ikonku, kde mu vyskočia nastavenia, v rámci ktorých buď súhlas udelí alebo odmietne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
oznamovacie okno
Zdroj: Mozilla

Spoločnosť sa rozhodla pre zavedenie tohto kroku na základe experimentu, v rámci ktorého zistili, že 99% výziev je používateľmi neakceptovaných  a  až 48% používateľov ju aktívne odmietne. Experiment spoločnosť robila na 1,45 miliardách oznámení. Píše na stránkach Mozilly.

Prvé zmeny prídu už čoskoro

Spoločnosť má v  pláne zavádzanie tejto funkcie v dvoch vlnách. S verziou prehliadača Firefox 70 bude nahradený popis v oznámení „Nie teraz“, za „Nikdy“. Od verzie prehliadača Firefox 72 bude musieť používateľ aktívne povoliť interakciu prostredníctvom ikonky umiestnenej v URL adrese.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre