MIUI 12: Pozrite sa, ako môžete vyvolať plávajúce okno s aplikáciou vo vašom Xiaomi smartfóne

Pozrite sa na jednu z málo známych funkcií, ktorú je možné využiť vo viacerých situáciách

MIUI 12_funkcia plavajuceho okna
Zdroj: Vosveteit.sk

MIUI 12 nadstavba je pomaly, ale isto distribuovaná pre ďalšie a ďalšie modely smartfónov. V priebehu dnešného dňa sme vás napríklad informovali o tom, že Xiaomi ju uvoľnilo už aj pre model zariadenia Mi 8. Nadstavba sama o sebe priniesla viacero noviniek a vylepšení. Najviac spomínanými novými funkciami vo všeobecnosti sú nové animácie, vylepšený Always-on režim, nové nastavenia súkromia, či tmavý režim. Na druhej strane nadstavba ponúka aj radu nových funkcionalít, ktoré zostali na pozadí záujmu. A práve preto by sme vám jednu z týchto funkcií chceli dať do pozornosti.

Ako vyvolať plávajúce okno s aplikáciou v MIUI 12

Jednou z funkcií, ktorá je málo spomínanou, je vytvorenie okna s plávajúcou aplikáciou nad ostatnými aplikáciami, či rozhraním systému. Ide o vcelku užitočnú funkciu, ktorá nájde využitie napríklad v prípade, ak vyplňujete rôzne formuláre, kde potrebujete kopírovať údaje z inej aplikácie, prípadne ak pracujete s kalkulačkou, či sledujete film v nejakej aplikácii, ktorá nepodporuje režim Obraz-v-obraze, a zároveň potrebujete pracovať súčasne aj s inou aplikáciou

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento samotný režim s plávajúcim oknom je veľmi ľahké vyvolať. Postačí vám k tomu otvoriť multitasking režim, kde následne po krátku chvíľu podržte aplikáciu, od ktorej chcete, aby plávala nad ostatnými aplikáciami. Následne kliknite na ikonku plávajúcej aplikácie.

Potom, ako kliknete na ikonku plávajúcej aplikácie, tak budete presmerovaný na úvodnú obrazovku, kde následne budete môcť pracovať ako s plávajúcou aplikáciou, tak prípadne aj s ďalšou. Zároveň, ak by ste chceli plávajúcu aplikáciu otvoriť na celú obrazovku, tak je potrebné kliknúť na spodnú hranu plávajúceho okna. Následne sa vám aplikácia roztiahne na celú obrazovku.

Plavajuce aplikacie_MIUI 12_3_na celu obrazovku
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, tento režim nepodporujú všetky aplikácie (napr. YouTube), avšak aj tu existuje spôsob, ako môžete „vybabrať“ so systémom. V rámci režimu multitasking kliknite na možnosť rozdelenia obrazovky na dve.

MIUI 12_rozdelenie obrazovky na 2
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznáte nejaké iné tipy na funkcie v MIUI 12, ktoré sú málo známymi? Dajte nám ich nižšie vedieť v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre