Microsoft v najnovšom Windows Insider builde prináša bezrámčekové používateľské rozhranie. Pozrite sa ako vyzerá

Zdroj: mspoweruser.com

Možno ste si všimli, že vo Windowse 10 je každé otvorené okno ohraničené malým farebným okrajom. Aj keď väčšina používateľov sa ani len nepozastaví nad ohraničením okien, mnoho ľudí to priam vytáča. Hoci sa jedná iba o jeden pixel, už roky sa používatelia dožadovali verzie Windowsu úplne bez rámčekov. Na prvý pohľad vyzerá, že Microsoft nás vo svojej novej Insider Build verzií potešil práve takouto zmenou, čo samozrejme vyvolalo nadšenie u fanúšikov bezrámčekového vzhľadu.

Je tomu však naozaj tak?

V skutočnosti sa ale Microsoft neodhodlal na úplne odstránenie okrajov, išlo iba o menší očný klam, keďže zmena okrajov sa týkala iba ich farby. Vo verzií Windows 10 Build 17666 sa totiž rámčeky zmenili z farebných na šedé, tým pádom ich bolo ťažké rozlíšiť od samotného okna. Výsledok si môžete pozrieť na priblíženom screenshote.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows 10 Build 17666
Zdroj: mspoweruser.com

Aj keď sa nadšenci bezrámčekovej verzie nedočkali svojej vytúženej inovácie, ešte stále nie je nič stratené. Microsoft totiž na konferencií Build 2018 oznámil, že rámčeky by mali zmiznúť úplne. Nahradiť by ich mal tieň okien s 3D efektom, čo by celému operačnému systému mohlo pridať zaujímavý vzhľad. Každopádne ak aj vás hnevali pestrofarebné rámčeky vo vašej verzií Windowsu, stačí ísť na stránky Windows Insider Programu a stiahnuť si verziu Windows 10 Build 17666 (RS5) a nastaviť si tmavú tému. Okraje by potom pre vás nemali byť žiadnou starosťou.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre