BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Microsoft uvoľňuje update pre Windows 10, ktorý odstraňuje zo zariadenia Adobe Flash. Neprehliadnite ho!

V prípade, ak máte Adobe Flash Player ešte nainštalovaný, tak ho čo najskôr odstráňte. V inom prípade ste vystavený bezpečnostným hrozbám.

Softwaru Adobe Flash Player, ktorý dlhé roky bol „povinnou výbavou“ našich počítačov, koncom minulého roka získal extra pozornosti. Dôvodom je oficiálne ukončenie softwarovej podpory zo strany vývojárov. Za ukončením podpory tohto softwaru stálo hneď niekoľko dôvodov. Jedným z nich napríklad je, že ide o zastaralú technológiu, ktorá neúmerne využíva energiu zariadenia. To však nie je hlavný dôvod, ním je bezpečnosť. Adobe Flash je totiž software, ktorý je zraniteľný voči exploitom, pomocou ktorých je možné získať kontrolu nad počítačom.

Adobe preto ku 1. januára ukončilo podporu, pričom od 12. januára začalo aktívne blokovať spúšťanie Flash obsahu. Adobe rovnako odporúčalo, aby si používatelia tento software odstránili zo svojho zariadenia. Návod ako na to, sme vám priniesli v tomto článku

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft začal aktívne z Windows 10 odstraňovať Adobe Flash Player

Zatiaľ čo viacero internetových gigantov prevádzkujúcich napríklad internetové prehliadača, začalo aktívne odstraňovať, alebo blokovať tento software už v minulosti, tak najnovšie ho aj Microsoft začína odstraňovať z operačného systému Windows 10. Na tému upozorňuje portál zdnet.com.

Portál konkrétne upozorňuje na to, že Microsoft začal s distribúciou aktualizácie s kódovým označením KB4577586, ktorá natrvalo odstraňuje Adobe Flash Player z Windows zariadení. Zároveň však treba dodať, že nejde o aktualizáciu, ktorá je automaticky stiahnutou a nainštalovanou do všetkých zariadení, ale ide o dobrovoľnú aktualizáciu. Znamená to, že na to, aby ste ju stiahli, tak potrebujete navštíviť Nastavenia počítača > sekciu Aktualizácie  a zabezpečenie a manuálne vyhľadať dostupné aktualizácie. Následne je potrebné update stiahnuť a nainštalovať (pozn. redakcie: ak sa vám nepodarí aktualizáciu dohľadať, tak počkajte niekoľko hodina a skúste to znova).

V každom prípade vám odporúčame, aby ste dlho s inštaláciou aktualizácie neváhali, prípadne aby ste si manuálne odinštalovali Adobe Flash zo svojho zariadenia. Nedovolí nám zároveň nespomenúť, že v prípade, ak aj Adobe Flash súčasťou nejakého iného softwaru, tak pomocou aktualizácie nedôjde k jeho odstráneniu. Tento software, resp. jeho doplnky (teda Adobe Flash Player), musíte odstrániť manuálne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close