Microsoft plánuje zmenu notifikácii na zamknutej obrazovke

Novinári si vśimli, že 4. februára 2016 si Microsoft podal patent na patentový úrad v USA a žiadosť o ochranu obchodnej známky „Rich Notifications“ (bohaté notifikácie). V 27 stranovej publikácií nám už Microsoft prezradil, ako si predstavuje novú metódu zobrazovania notifikácii. Táto metóda by mala zrýchliť inštinktívne pracovanie s notifikáciami. Konkrétne sa uvádza v patente Rich Notifications:

„Viacero zariadení ako stolové počítače a telefóny ponúkajú obsahové zobrazovanie notifikácii užívateľovi. Takéto notifikácie prichádzajú zvyčajne vo forme ikon, ktoré následne môžu alebo nemusia ukazovať podrobnejšie informácie ako napr. čísla – emailov, smsiek, a pod. Podobne môžu ukazovať zmenené ikonky napríklad pre počasie. Ale problémom je, že hlbšie informácie, ako napríklad prečítanie samotnej správy si už vyžaduje hlbšiu interakciu užívateľa, čo chceme zmeniť. Nový systém by umožnil priamu interakciu s notifikáciou priamo na zamknutej obrazovke, napr. priame prečítanie správ“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide ešte o široký koncept ale Rich Notifications už teraz podrobne opisuje, aká možná interakcia s notifikáciami by mohla uľahčiť život užívateľom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre