Návody

Kam všade ste sa prihlasovali pomocou emailu alebo Google účtu? Takto to môžete zistiť do niekoľkých sekúnd!

Ako môžete zistiť, kde všade sa prihlasujete a kde ste sa registrovali prostredníctvom vášho Gmail, resp. Google účtu. Pozrite sa na krok po kroku!

Čím dlhšie internet používame, tým je pravdepodobnejšie, že sa prihlásime do viacerých portálov alebo aplikácií cez účet Google, či už mailom alebo pomocou telefónneho čísla. Niektoré zo služieb časom prestaneme používať, no naše údaje v nich ostanú a stávajú sa bezpečnostným rizikom.

Lenže ako si má človek pamätať, kam sa pomocou Google účtu prihlásil? Dobrou správou je, že si to pamätať nemusíte, váš účet to robí za vás. To, kam ste prihlásení sa dá zistiť niekoľkými spôsobmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nastavenia súkromia Googlu

Ak ste sa do služieb prihlasovali pomocou tlačidla „prihlásiť pomocou Googlu“, v tom prípade stačí, ak si otvoríte nastavenia súkromia. Ak používate prehliadač Chrome, na novej karte kliknite na váš profil a kliknite na možnosť spravovať účet Google.

Na vrchnej lište (resp. v bočnej v závislosti od toho, či pristupujete k vášmu účet cez mobil alebo PC) si nájdite možnosť Zabezpečenie a v otvorenom okne vyhľadajte v ponuke Prihlasovanie na iných weboch.

Ako zistiť, kam všade ste sa prihlasovali?
Zdroj: Vosveteit.sk

V otvorenom okne budete mať niekoľko možností, v tomto prípade nás však zaujíma možnosť Prihlásenie pomocou Googlu. Zrolujte sa k nej. Kliknite následne na túto možnosť a otvorí sa vám zoznam, v ktorom nájdete webové stránky a služby, do ktorých sa prihlasujete pomocou vášho účtu.

Ako zistiť, kam všade ste sa prihlasovali?
Zdroj: Vosveteit.sk

Stačí kliknúť na niektorý z nich a otvorí sa vám lišta, na ktorej si môžete jedným kliknutím zrušiť prístup tohto webu k vašim údajom.

Ako zistiť, kam všade ste sa prihlasovali?
Zdroj: Vosveteit.sk

Prehľadajte vašu emailovú schránku

Nie vždy sa do služieb prihlasujeme automaticky. Ak chceme zistiť, kam všade sme sa registrovali, tou najprácnejšou, no zároveň aj tou najefektívnejšou metódou ako to, je prostredníctvom kontroly e-mailov v schránke. Existuje ale aj jednoduchší spôsob ako prechádzať jeden e-mail za druhým.

Pravdepodobne máte v schránke stovky emailov, ako teda rýchlo nájsť tie, ktoré hľadáme? Vo väčšine potvrdzovacích emailov sa vyskytujú kľúčové slová ako „registrácia“, „potvrdenie“ alebo „ďakujeme“. Skúste do vyhľadávača zadať tieto slová a nájde vám množstvo potvrdzovacích správ. Vhodné je skúsiť aj anglické varianty „signing up“, „thank you“ alebo „confirm“.

Uložené účty v prehliadači

Google Chrome umožňuje zapamätať si vaše prihlasovacie údaje, teda mailovú adresu a heslo. Tie sa pri ďalšom prihlásení doplnia automaticky. Ak chcete vedieť, kde všade ste prihlásení, stačí otvoriť nastavenia prehliadača Chrome.

V pravom hornom rohu nájdete ikonku menu, ktorú si otvorte a z možností vyberte automatické dopĺňanie.

Ako zistiť, kam všade ste sa prihlasovali?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám menu, v ktorom klikneme na možnosť správca hesiel. V novom okne sa vám zobrazia nielen stránky, kde máte uložené heslá, ale aj stránky, ktoré vaše údaje nebudú nikdy ukladať. Ak nechcete, aby prehliadač vaše údaje ukladal, stačí portál odstrániť krížikom.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám nepodarí vystopovať každý jeden účet, aký ste si za život vytvorili. V tomto prípade vám návod pomôže lokalizovať len tie účty, kde ste sa registrovali buď pomocou emailovej adresy alebo priamo pomocou Google účtu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close